Kategoria: MotoryzacjaArtykuł autorstwa: 25 sierpnia 20140 komentarzy

Auto idealne dla dzieci

Każdy wakacyjny wyjazd z dziećmi jest dla rodziców niezłym wyzwaniem. Lecąc na wakacje samolotem musimy mieć oczy dookoła głowy więc wybranie się na urlop samochodem wygląda o wiele bardziej zachęcająco. Mimo problemów z pakowaniem czy zajęciem dla dzieci na czas podróży to nadal jednak z popularniejszych opcji jeśli chodzi o wyjazdy na wakacje. Na taką długą podróż musimy jednak przygotować nie tylko swoją psychikę ale też samochód.

Przydatne schowki

Jedną z najważniejszych rzeczy, które przydadzą się nam kiedy jedziemy gdzieś z dziećmi są schowki. Miejsce na chusteczki czy inne drobiazgi idealnie się przydają podczas długiej trasy. W końcu nie wszystko zmieści się w kobiecej torebce. A w szczególności dziecięce zabawki bez których nasze pociechy przecież nigdzie się nie ruszają. Na szczęście wiele modeli aut w tym nowe samochody osobowe Mazdy mają na wyposażeniu tyle schowków jak i uchwytów, które pozwolą przeżyć nie jedną wielogodzinną podróż. Dzieciom o wiele łatwiej będzie cokolwiek sięgnąć a przy tym nie będzie trzeba się wyginać aby im pomóc. Jak już zaczniemy korzystać z tych schowków to nie będziemy chcieli zmieniać samochodu na starszy. W końcu z takich ułatwień się nie rezygnuje.

Pokaźny bagażnik

Kolejną ważną rzeczą jest bagażnik. Jeśli posiadamy więcej niż jedno dziecko to duży bagażnik z pewnością nam się przyda. W końcu rzeczy dzieci zajmują zwykle o wiele więcej miejsca niż nasze bagaże. Wózki, zabawki, pieluszki czy nawet maskotki sprawnie kradną przestrzeń dla naszych walizek czy toreb. Dlatego nie jeden z rodziców prędzej czy później staje przed trudną decyzją. Czy lepiej zmienić auto na większe czy może bagażnik dachowy wystarczy? Prędzej czy później samochód i tak można zmienić ale za to modele bagażników dachowych są uniwersalne. Zwykle z braku funduszy wybieramy jednak opcję tańszą. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo pakowanie się w bagażnik dachowy jest o wiele trudniejsze niż do normalnego bagażnika. Część z naszych bagaży może się w nim nie zmieścić ze względu na niestandardowy kształt.

Planując wyjazd z dziećmi przygotowanie samochodu nie zawsze wystarcza. W końcu nie da się zmienić auta w jeden dzień. Jednak długoterminowo planując rodzinę z pewnością unikniemy problemów z wakacyjnymi wyjazdami. Wszelkie potrzebne sprzęty czy akcesoria z czasem pomieścimy w aucie a dzieci podrosną na tyle, że nie będzie trzeba się nimi zajmować w czasie jazdy. I na ten czas każdy z rodziców czeka.

fot:freedigitalphotos.net

Dodaj komentarz