Kategoria: Odzież Artykuł autorstwa: 23 października 2017 0 komentarzy

Biżuteria – tegoroczne trendy

Trendy w świecie biżuterii zmieniają się tak samo, jak w przypadku odzieży. W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować parę wyraźnych zmian i klika dominujących trenów. Jakie błyskotki będą najmodniejsze w tym sezonie?

Tym razem na targach w Las Vegas firmy jubilerskie zaproponowały rozwiązania zgoła inne, aniżeli modne dotychczas, czego potwierdzeniem są powroty złota – skądinąd bardzo zapomnianego przez ostatnie lata – i odważne wzornictwo.

Dużą popularność zdobywa teraz opal. Jest on o tyle ciekawą propozycja, że biżuteria z jego dodatkiem może być i stosunkowo delikatna, i bardzo ognista, rodem z Meksyku.

Obecnie modna jest też biżuteria skrajnie kolorystyczna. Chociaż kiedyś takie rzeczy kojarzyły się raczej z kiczem, dziś jest zupełnie inaczej. Czarno-biała moda przechodzi do lamusa, odrzucając tym samym pewien konserwatyzm, który wielu projektantom biżuterii był po prostu nie na rękę. Tak latem, jak i zimą możemy teraz pozwolić sobie na odrobinę kolorystycznego szaleństwa.

Skoro odchodzimy od standardów kolorystycznych, nie dziwi odejście od tradycyjnych kształtów. Biżuteria przybiera więc w tym roku kształty dotychczas niespotykane oraz jest projektowana z różnych, dotychczas niebranych pod uwagę materiałów (takich jak na przykład kości dinozaurów).

Mode są duże dodatki. Masywne wisiory, płaskie bransolety, kolczyki koła srebrne o dużej średnicy. Ma być ciekawie i odważnie. Dodatki nie muszą być dyskretne – nawet te do stroju codziennego. W tym sezonie skromność z całą pewnością nie jest na topie.

Jest więc w czym wybierać, ale projektanci obecni na targach zdawali się mówić jasno: to dopiero początek. Ciekawe zatem, co czeka nas za te parę miesięcy, kiedy nastanie kolejny rok. Jedno jest pewne. Nie będziemy się nudzić. Jeśli chodzi o biżuterię, zmiany są ostatnio ość dynamicznie, a era dominacji srebra i cyrkonii zdecydowanie odchodzi w niepamięć.

Dodaj komentarz