Kategoria: Budownictwo Artykuł autorstwa: 15 stycznia 2016 0 komentarzy

Bramy garażowe – dokonujemy zakupu

brama-garazowaByć może mało kiedy myślimy o tym podczas wyposażania domu, ale brama garażowa to bardzo znaczący element naszego domostwa. Daje ona bezpieczeństwo, a także izolację, co jest nie bez znaczenia szczególnie jeśli twój garaż jest położony bezpośrednio przy domu. W jaki sposób kupić bramę? Jakie wyróżnia się rodzaje? Oto kilka wskazówek.

Trzeba pamiętać, że bramę garażową ciężko uszczelnić. Podczas zakupu warto postawić na bramę solidnie izolowaną . Jeżeli Twój garaż przylega do domu, zagwarantujesz sobie większy komfort termiczny oraz zminimalizujesz straty ciepła w mieszkaniu. Na dodatek przechowywane w garażu urządzenia będą dobrze zabezpieczone przed mrozem czy wilgocią.

Powinno się też kupić bramę ze sprawnym i bogato wyposażonym napędem. Sprawi to, że zapewnisz sobie wygodę i bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest kilka mechanizmów bram garażowych. Dość popularne są bramy segmentowe. Taka brama może otwierać się do góry. Brama chowa się pod sufitem z boku i możesz stawiać samochód wzdłuż ściany. Bramy rolowane są zbudowane jednakowo jak rolety na okno – z paneli z blachy aluminiowej zachodzących na siebie przy zamykaniu. Mogą się otwierać do góry lub w bok. Bramy uchylne posiadają uchylne sztywne skrzydło zrobione z ramy stalowej pokrytej stalową lub aluminiową blachą zabezpieczoną antykorozyjnie oraz pomalowaną, a rozwieralne mają dwa skrzydła i otwierają się na boki.

Jeśli chodzi o ceny, są one bardzo roznieżne. Im większa konkurencja w branży w danej miejscowości, tym większe szansy na okazyjny zakup. Na przykład, jeśli chodzi o bramy garażowe, Bielsko, Katowice i inne większe miejscowości na Śląsku mają spory wybór, zaś ceny są trochę niższe w stosunku do większości innych lokalizacji. Zawsze dobrze jest zatem przed dokonaniem zakupu uważnie się porozglądać.

Dodaj komentarz