Kategoria: Finanse Artykuł autorstwa: 24 września 2014 0 komentarzy

Jak być dobrze zorganizowanym?

Wydawałoby się, że w dzisiejszym świecie, w którym żyje się szybko, pracuje zawsze za dużo i wiecznie nie ma się czasu na odpoczynek i rozrywkę – sztukę organizacji wszyscy opanowali do perfekcji. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę wielu z nas wykonuje po prostu wiele niepotrzebnych czynności, podczas gdy moglibyśmy żyć na naprawdę wysokim poziomie po prostu lepiej planując.

Zainwestuj w kalendarz

… Albo w ogóle planując. Często pozwalamy, aby obowiązki i inni ludzie po prostu weszli nam na głowę. Zanim rzucimy się w wir pracy, spotkań, projektów poświęćmy pięć minut dziennie i dokładnie rozpiszmy, co w którym momencie dnia zrobimy. Dzięki temu może okazać się, że oszczędzimy sobie na przykład niepotrzebnego dojazdu albo wykonywania kilkukrotnie tej samej pracy. Poza tym posiadanie jasnego planu działania da nam komfort psychiczny i pewność, że uda nam się wszystko zrobić na czas.

A może mała rewolucja w finansach?

Warto też zająć się dokładnym przemyśleniem swoich finansów. Dzięki kilku błyskotliwym posunięciom, mądrym inwestycjom i lokatom czy dochodowym dorywczym zleceniom można znacznie podreperować swój budżet, a wszystko przy niewielkim nakładzie sił. Portal finansowy pomoże Ci zorientować się w rozwiązaniach, na jakie możesz się zdecydować. Będziesz miał też możliwość porównania, jakie ulokowanie kapitału najbardziej Ci się opłaca. A jeśli raczej szukasz środków na jakiś dobrze przemyślany cel – też otrzymasz wszelkie niezbędne wskazówki.

Myśl racjonalnie

Pamiętaj też, aby nie brać na siebie zbyt dużej ilości obowiązków. Nie przygarniaj psa czy kota, nie zapisuj się na siłownię albo na squasha, jeśli wiesz, że w tym momencie życia nie masz na to czasu. Albo stwórz sobie przestrzeń, w której regularnie i bez wyrzutów sumienia będziesz mógł oddawać się swojemu hobby, albo w ogóle nie zaczynaj tego typu aktywności.

Oprócz tego musisz też oczywiście dobrze zaplanować swoje obowiązki domowe. Pamiętaj, że stworzenie sobie odpowiedniej strefy relaksu to podstawa, którą każdy powinien sobie zapewnić. Jeśli kariera zawodowa nie pozwala Ci regularnie poświęcać temu czasu, może warto zainwestować w pomoc domową? Pamiętaj, że najlepszą drogą do sukcesu jest odpowiednie ustalenie priorytetów. Jeśli będziesz wiedział, co jest dla Ciebie najistotniejsze i wokół tego zaplanujesz resztę – z pewnością Ci się powiedzie.

Dodaj komentarz