Strona główna Zdrowie Fotele biurowe – kat pracowników

Fotele biurowe – kat pracowników

przez MMKOLBE

Wyobraź sobie osiem godzin mozolnej pracy, morderczej dla twojego zdrowia pracy. Powracasz do swoich czterech ścian, nieustannie odczuwając niemiłosierny, łamiący wpół człowieka ból. W końcu doszedłeś do łóżka pokonując ścieżkę wypełnioną bólem. Położyłeś się, ale ból i tak nie daje ci odpocząć. I tak każdego dnia. A to dopiero trzydziesty rok twojego życia, jak będziesz się czuć za kolejne trzydzieści? Kłopot w tym, że twoje miejsce pracy to nie kamieniołom, a twój kręgosłup nie ugina się pod wagą ogromnych głazów. Ciebie forsują fotele biurowe, a twoim miejscem pracy jest biuro.

Niestety na pierwszy rzut oka wygodna praca przez oszczędzanie i brak pomyślunku zamienia się w raka, dokonującego powolnej destrukcji twoich krzyży. Dbanie o kręgosłup jest bardzo ważne dla naszej kondycji zdrowotnej w wieku podeszłym, dlatego konieczne są wygodne fotele biurowe. Dopada mnie przerażenie jak widzę, w niektórych gabinetach tanie krzesła obrotowe, takie typowe made in china. W gestii pracodawcy powinno być, aby zatrudniona u niego osoba była w pełni skupiony na swoim zadaniu, co jest nierealne, kiedy musi on cały czas walczyć niewygodnym siedzeniem. Walka ta jest niestety niesprawiedliwa. Jak zatem znokautować fotele biurowe? Jedynym sposobem, by odesłać na deski niezdrowe krzesła obrotowe, to się ich pozbyć.

Jakie cechy powinny posiadać fotele biurowe?

  • Co najmniej 5-cio podporowa podstawa z kółkami jezdnymi
  • Możliwość pełnego obrotu wokół własnej osi (poziomo oczywiście)
  • Minimalnie 400mm (licząc od podłoża) zakres regulacji wysokości siedzenia
  • Regulację wysokości i pochylenia oparcia – W tył 30 stopni, w przód 5 stopni

Pamiętajcie jeśli zauważysz tanie krzesła obrotowe wyposażone w regulację TILT wiedz, iż jego skutki będą odwrotne od oczekiwanych. Niejednokrotnie słyszałem negatywne opinie o tym mechanizmie, ale to było nieporozumienie wywołane tym, iż był on skonstruowany nie tak jak należy, a kształt oparcia był całkowicie nieskorelowany do jego zastosowania (mniejsze koszty).

Przeczytaj też o

Zostaw komentarz