Strona główna Informatyka Jak i gdzie kupić Bitcoiny?

Jak i gdzie kupić Bitcoiny?

przez Jakub Nowicki

Kryptowaluty stają się coraz popularniejszym środkiem lokowania pieniędzy. Wszystko zaczęło się od powstania Bitcoina, ale nawet jego twórca nie spodziewał się takiego sukcesu swego dzieła. Obecnie Bitcoin przekracza wszelkie bariery i wygląda na to, że nigdy nie przestanie…

Czym jest Bitcoin?

Wiele osób zastanawia się nad fenomenem tego zjawiska i zadaje pytanie odnośnie tego, czym w ogóle jest bitcoin? Mówiąc wprost jest to waluta Internetu. Jest to pieniądz zdecentralizowany, który nie posiada instytucji emisyjnej, jest niezależny od wszelkich banków, instytucji finansowych i rządów. Można rzecz, że Bitcoin nie posiada granic, a te które się przed nim pojawiają są skutecznie niwelowane każdego dnia. Transakcje za pomocą bitcoina mogą być przeprowadzane błyskawicznie, bez zwłoki. Daną kwotę można przesłać w ciągu chwili na drugi koniec Ziemi. Bitcoin omija wszelkich pośredników. Płatność jest dokonywana bezpośrednio na konto odbiorcy. Nie znajdziemy tutaj żadnych limitów, ograniczeń czy prowizji.

Bitcoin jest walutą wolności. Wszelkie zmiany dotyczące protokołu bitcoin mogą zostać wprowadzone jedynie, jeżeli chęć zostanie wyrażona przez odpowiednio dużą część użytkowników. Twórca bitcoina nie może sam dokonywać jakichkolwiek zmian, bez zgody większości.

Jak kupić Bitcoiny?

Zanim będzie możliwe przeprowadzanie transakcji za pomocą bitcoina, niezbędne będzie pozyskanie odpowiedniego portfela. Jest to pierwsza rzecz, która powinien zrobić każdy entuzjasta wirtualnej waluty. Portfel służy do przechowywania bitcoinów. Mówiąc ściślej, pozwala magazynować klucze prywatne, za pomocą których można uzyskać dostęp do bitcoina. Portfel jest również potrzebny do wykonywania przelewów.

LocalBitcoins – tutaj kupisz Bitcoin za złotówki, dolary i bez weryfikacji

Bitcoiny można pozyskać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest „kopanie” bitcoinów, jednak obecnie bez wielomilionowych inwestycji nie ma to większego sensu.

Drugim sposobem jest kupno bitcoinów. Obecnie dostępnych jest dość dużo serwisów oferujących ten typ transakcji. Najlepiej wybierać zaufane portale jak LocalBitcoins. Portal oferuje możliwość zakupu oraz sprzedaży Bitcoinów w wielu walutach, w tym w złotówkach, dolarach, euro, funtach i innych, a większość transakcji możemy dokonać bez żadnej weryfikacji. Ludzie z całego świata mogą dokonywać transakcji w tym jednym miejscu, za pomocą różnych walut. Osoby chcące kupić lub sprzedać swoje kryptowaluty mają możliwość reklamowania swoich usług, wraz ze ściśle określonymi metodami płatności. Portal daje możliwość skontaktowania się ze sprzedającym i dokonania transakcji poprzez tradycyjny przelew bankowy, Paypal, Skrill, czek bankowy lub poprzez spotkanie ze sprzedającym twarzą w twarz i dokonanie płatności gotówką. Co ciekawe, portal umożliwia skorzystanie ze swojego portfela Bitcoin, z którego wykonywane są transakcje, dzięki czemu cały proces jest bardzo bezpieczny.

You may also like

Zostaw komentarz