Strona główna Zdrowie Jak podróżować w ciąży?

Jak podróżować w ciąży?

przez MagdaG

Dla większości kobiet podróżowanie podczas ciąży jest całkowicie komfortowe i bezpieczne. Planuj swoje wyjazdy w sposób elastyczny, jako, że problemy z ciążą mogą nadejść w każdym momencie. Rozważ zakupienie ubezpieczenia podróżnego, aby zabezpieczyć swoje interesy przed ich zmianą lub anulowaniem w ostatniej chwili.

1. Odwiedź  lekarza w związku z badaniem prenatalnym i zapytaj czy możesz bezpiecznie podróżować. Wyjaw swoje wszystkie plany związane z podróżą i poproś go o wypełnienie certyfikatu medycznego, że możesz bezpiecznie podróżować.

2. Sprawdź z  lekarzem szczególnie niskie ciśnienie powietrza oraz zwiększone wystawienie na działanie promieniowania, jeśli latasz regularnie. Dla kobiet w ciąży, które podróżują okazjonalnie, ciśnienie powietrza i promieniowanie nie powinny być powodem do zmartwień

  • Niskie ciśnienie powietrza w kabinie ma mały wpływ na kobietę ciężarną lub jej płód, jako, że ciało jest w stanie zaadoptować do tego dość naturalnie.
  • Płód wystawiony na promieniowanie ma zwiększone ryzyko niektórych nowotworów. Będąc w strefie ochrony lotniska, zmniejsz to ryzyko poprzez proszenie o przeszukanie ręczne lub za pomocą specjalnej pałki zamiast maszyny promieniującej.

3. Dowiedz się u firmy linii lotniczych lub rejsowych, czy możesz podróżować w swoim stanie.

  • Wiele linii lotniczych nakłada restrykcje i odradza kobietom ciężarnym latanie po 36 tygodniu ciąży. Niektóre linie międzynarodowe mają nawet krótszą datę. Zdecydowana większość linii lotniczych wymaga też tego certyfikatu, potwierdzającego, że ciężarne kobiety mogą latać w ostatnim trymestrze.

4. Weź ze sobą odpowiednie informacje zdrowotne i kartę ubezpieczeń w przypadku wypadku podczas podróży.

5. Spakuj lub ubierz komfortowe ubrania i buty podczas podróży.

6. Weź pod uwagę swoje odżywianie podczas podróży.

  • Regularne posiłki i przekąski mogą pomóc Ci w podróży. Dodatkowe spożywanie wody pomoże Ci zostać nawodnionym podczas siedzenia w bardzo suchej kabinie samolotu.

7. Zapnij się pasami w samolocie lub aucie bezpiecznie dla Ciebie i dziecka. Szanse przeżycia podczas wypadku o wiele bardziej wzrastają, gdy używasz pasów bezpieczeństwa.

  • Zapnij się pasem bezpieczeństwa nisko na biodrach, pod brzuchem. Pas do ramion powinien być umieszczony pomiędzy Twoimi piersiami.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie