Strona główna Biznes Kadry i płace – jak wygląda dobry program?

Kadry i płace – jak wygląda dobry program?

przez RewMag

Praca związana z wykonywaniem zawodu księgowego czy specjalisty od kadr od zawsze kojarzyła się powszechnie z mozołem i ogromną wręcz skrupulatnością. Od ludzi postawionych na tego rodzaju stanowiskach oczekiwało się fenomenalnej organizacji oraz zupełnej nieomylności. Odkąd w świecie biznesu zawitały programy komputerowe ułatwiające pracę, zadanie to stało się nieco łatwiejsze. Co jednak należy zrobić, aby mieć pewność, że wybrany program rzeczywiście ułatwi pracę zamiast ją niepotrzebnie skomplikować?

Przejrzystość przede wszystkim

W programach tego typu to nie grafika jest najważniejsza. Zazwyczaj ogranicza się ona do bardzo podstawowych elementów, które mają symbolizować niektóre ikonki. Ten stan rzeczy często okazuje się być świetnym rozwiązaniem. Poprzez minimalizm w dziedzinie grafiki, programy stają się wyjątkowo przejrzyste i łatwe w obsłudze. Choć dobry księgowy będzie w stanie szybko oswoić każdy program, to zdecydowanie mniej czasu będzie potrzebował na zapoznanie się z programem bardziej intuicyjnym i lepiej skomponowanym. Ponadto, należy szczególnie uważać na dodatkowe funkcje programów, które często nie są potrzebne i nie działają w poprawny sposób. Warto więc skoncentrować się na aspektach programu, które okażą się rzeczywiście przydatne na przestrzeni lat użytkowania.

O jakie funkcje warto zadbać?

Jak wyżej wspomniano, nie wszystkie funkcje w firmowych programach okazują się być potrzebne i użyteczne. Istnieją jednak takie, które bardzo dobrze sprawdzają się w realiach większości firm. Szczególnie dotyczy to tematów okalających kadry i płace. To właśnie w tego rodzaju programach warto zadbać na przykład, żeby program współpracował z elektronicznym systemem rejestracji czasu pracy. Istotne jest też, żeby  program był wyposażony w system możliwości doczepiania załączników, do których można dołączyć elektroniczne świadectwo pracy poszczególnych pracowników czy też ich Oświadczenia lekarskie. Ten stan rzeczy jest w stanie zapewnić ład i porządek pomimo normalnie panującego zamieszania.

Choć programy wybierane do obsługi firmy zawsze są bardzo trudnym wyborem, to warto przede wszystkim zdać się na prywatne wymagania i standardy. Nie wszystkie funkcje, które sprawdzają się w firmie X, okażą się być zbawienne dla przedsiębiorstwa Y. Wydatek związany z zakupem tego rodzaju oprogramowania jest na tyle wysoki, że warto zadbać o to, by było ono najlepiej dobrane.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie