Kategoria: Odzież Artykuł autorstwa: 29 lutego 2016 0 komentarzy

Likwidacja ograniczeń architektonicznych

W obecnym społeczeństwie, pomimo wysoce rozwiniętego poziomu technologicznego, wciąż widok projektowania miejskiego pod kątem osób z ograniczoną sprawnością ruchową pozostawia wiele do życzenia. Pomimo ogłoszonych już w 1994 roku regulacji prawnych, które przejrzyście kodyfikują sposób reorganizacji obiektów, jak i norm ich projektowania, zarówno w przypadku budynków handlowo-usługowych, jak i prywatnej, niezmiennie dość często zauważamy ze zjawiskiem przeszkód, które znacznie wpływają na jakość życia osób z ograniczoną sprawnością ruchową czy sensoryczną.

Nieoszacowane w przypadku pomocy w przemieszczaniu się osób z ograniczoną sprawnością ruchową są różnorodne usprawnienia urządzeniowe takie, jak krzesełka schodowe, platformy dla osób niepełnosprawnych czy też schodołazy, których zazwyczaj zdalny charakter umożliwia nie tylko na sprawną obsługę, ale także możliwość transportowania go ze sobą.

Kilka słów o schodołazie

Schodołaz to obecnie jedno z najbardziej funkcjonalnych przyrządów przeznaczonych do przełamywania takich ograniczeń, jak wysokie stopnie czy też wąskie podjazdy, przy których nie mieści się standardowe wyposażenie w formie krzesełka lub platformy. Schodołazy zostały zaprojektowane z myślą o osobach poruszających się na wózku lub mających spore ograniczenie ruchowe, dla których normalna egzystencja i funkcjonowanie np. w kamienicy pozbawionej dźwigu stanowi wyzwanie. To również ułatwienie dla osób, które na co dzień zajmują się osobą funkcjonującą na wózku, dla której stałe znoszenie oraz wnoszenie wózka, jest zagrożeniem dla zdrowia. Jeśli mowa o schodołazach zostały one zaprojektowane tak, aby spełniać oczekiwania zainteresowanych. Z uwagi na różny charakter obsługi, wyróżniamy schodołazy gąsienicowe, kroczące, platformowe, które należy dobrać odpowiednio do istniejących warunków. W zależności od charakteru ceny schodołazów są różne jednak na rynku znajduje się szereg opcji wypożyczenia schodołazu w niższej cenie.

Dodaj komentarz