Kategoria: Motoryzacja Artykuł autorstwa: 6 października 2014 0 komentarzy

Nowoczesne samochody

Zakup nowoczesnego samochodu z rynku pierwotnego to bardzo duży wydatek. Dla większości z nas wiąże się to z wzięciem kredytu gotówkowego. Każdy samochód to duża i kosztowna inwestycja, dlatego zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnego modelu, warto przyjrzeć się uważnie propozycjom dostępnym na rynku samochodowym.

Od czego więc zacząć?

Nim wybierzemy się do salonu samochodowego, by skorzystać z oferty przedstawianej przez sympatycznego sprzedawcę, powinniśmy przyjrzeć się obecnym trendom i możliwościom dostępnym na rynku. To pomoże nam określić zakres naszych możliwości finansowych, naszych wymagań dotyczących spalania i jakości wykończenia, wreszcie da nam realną możliwość zdecydowania, który salon odwiedzić w pierwszej kolejności. To bardzo ważne – za drogi w stosunku do naszych możliwości samochód może okazać się ciężarem nie do utrzymania, co w efekcie zmusi nas do sprzedaży auta. Podobnie sprawa będzie wyglądać, jeśli kupimy samochód zdecydowanie poniżej naszych możliwości. Kwestie prestiżowe i jakościowe szybko zmuszą nas do kolejnego zakupu i w efekcie przysporzą dużo niepotrzebnego wysiłku oraz podniosą koszty. Wiadomo – oszczędny płaci dwa razy!

Który kupić?

Gdy zdecydujemy już co do półki, która najbardziej nas interesuje, możemy zacząć poszukiwania auta. Pamiętajcie – w salonach czekają na Was zastępy sprzedawców gotowych dorzucić w pakiecie własną babkę i dwa kociaki, tylko po to, by uzyskać od Was podpis na umowie kupna! Dlatego, żeby nie dać się nabić w kredytową butelkę, warto na takie oglądanie zabrać znajomego dobrze obytego w obecnych trendach samochodowych. W końcu kupno samochodu to nie żarty.
Ciekawym modelem zawsze będzie nowa Mazda 6 III generacji. To samochody produkowane od 2012 roku z myślą o kierowcach o rozsądnej kieszeni i odpowiednich potrzebach. Tego typu model zapewnia dobrą jazdę, niskie spalanie i stosunkowo niewysokie koszty eksploatacji.

Decydując się na kupno nowego samochodu powinniśmy pamiętać o tym, jak bardzo bogata jest też oferta rynku wtórnego. Znajdziemy na nim nie tylko starsze generacje aktualnych marek, ale też dziesiątki aut zakupionych niedawno przez bogatych Niemców czy Francuzów. Takie auta dostać można nawet o połowę taniej, niż w salonie! To świetna alternatywa dla wszystkich zainteresowanych kupnem nowoczesnego samochodu!

fot.:freedigitalphotos.net

Dodaj komentarz