Kategoria: Finanse Artykuł autorstwa: 26 sierpnia 2015 0 komentarzy

Nowości w ofercie banków. Czy opłaca się z nich korzystać?

Zastój na rynku usług bankowych zdarza się rzadko, bo banki cyklicznie odświeżają lub zmieniają ofertę z myślą o klientach. Czy opłaca się korzystać z bankowych nowości?

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie dla pracowników banków odpowiedzialnych za tworzenie ofert. Ten okres wykorzystują oni, by zaprezentować potencjalnym klientom nowe, atrakcyjne produkty. Przykładem są pożyczki cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów wyjeżdżających na wymarzone wakacje. Ale nie tylko nad ofertami pożyczek pracują pracownicy banków. Nowe oferty dotyczą również kont bankowych.

Bo latem dobrze podróżować rowerem

O tym, które banki przygotowały najatrakcyjniejsze oferty, można się przekonać, sięgając po ranking kont bankowych. Najlepsze są aktualizowane co miesiąc, dzięki czemu zainteresowani mogą szybko sprawdzić, czy i gdzie opłaca się założyć rachunek osobisty czy firmowy. To też okazja, by zgarnąć dodatkową premię lub po prostu zamienić mniej korzystną ofertę na lepszą.

Przykładem letniej oferty, którą uwzględniają niemal wszystkie rankingi kont bankowych, jest propozycja Banku Ochrony Środowiska. Bank ten jako jedyny w Polsce zatrudnia specjalistów od środowiska i dba o przyrodę. Nie powinno dziwić, że zainteresowanym klientom oferuje konto osobiste EKOkonto bez kosztów, z możliwości uzyskania przez klienta bonu w wysokości 600 zł na sprzęt sportowy. Za tę kwotę z powodzeniem można zakupić solidny rower na letnie wycieczki.

Z myślą o tych, którzy chcą mieć dostęp do środków

Rozwój technologii sprawił, że oferta banków w zakresie kont bankowych coraz częściej zostaje rozbudowana o aplikacje mobilne. Takie gwarantują, że dostęp do środków zgromadzonych na koncie klient będzie miał również wówczas, gdy będzie korzystał ze smartfona – wystarczy dostęp do sieci. Ofertę w zakresie nowej aplikacji mobilnej przygotował m.in. Millennium Bank.

Klienci, którzy skorzystają z oferty przygotowanej przez wymieniony bank, mogą np. zdefiniować widgety i tym samym otrzymać dostęp do stanu rachunku bankowego czy karty kredytowej bez konieczności logowania się. To wygodne rozwiązanie, umożliwiające sprawdzanie stanu środków na koncie bez konieczności korzystania z komputera.

Tak czy nie dla nowości?

Wspomniane rankingi kont bankowych czy pożyczek to szansa na szybkie zapoznanie się z nowościami w ofertach banków. To, czy klient zdecyduje się na skorzystanie z poszczególnych produktów, powinno być podyktowane jego potrzebami i oczekiwaniami. Z całą pewnością warto śledzić rynkowe nowości, by móc korzystać z najkorzystniejszych ofert.

Dodaj komentarz