Kategoria: Zakupy Artykuł autorstwa: 10 lipca 2014 0 komentarzy

Nowy wymiar zakupów

Rozwój rynku powoduje wiele zmian w podejściu kupujących i sprzedających do produktów i usług. Klienci są coraz bardziej świadomi i wymagający, a sprzedawcy wykorzystują nowoczesne technologie,  aby przyciągnąć uwagę konsumentów i zdobyć przewagę na rynku.

Wyprzedź konkurencję

W dzisiejszych czasach monopol przechodzi do historii. Rosnąca liczba firm i przedsiębiorstw świadczących podobne usługi powoduje, że każdy z podmiotów musi dostosowywać się do zmieniających się warunków. W walce o klienta liczy się skuteczność,
ale nie jednorazowa, lecz długoterminowa relacja. Zarówno o nowych, jak i o stałych klientów trzeba odpowiednio dbać i kształtować ich gusta, a jednocześnie o krok wyprzedzać ich potrzeby. Takie działania, skierowane na klientów pozwolą zdobyć nieopisaną przewagę nad konkurencją, dla której mogą liczyć się jedynie wyniki sprzedaży. Warto znać najbliższe otoczenie i wiedzieć, jakimi metodami posługują się inne firmy, żeby nie kopiować ich działań, lecz stworzyć coś indywidualnego i wyjątkowego, co wzbudzi zainteresowanie i pozwoli utrzymać stały kontakt.

Zwiększ zyski, minimalizuj straty

Wiele firm, szczególnie małych lub rozpoczynających działalność błędnie pojmuje zysk, rozumiejąc go jako jednorazowy przypływ gotówki. Doświadczeni gracze rynkowi wiedzą, że ważniejszy jest stały dochód. Dlatego coraz częściej tak duży nacisk kładzie się na utrzymanie przy sobie stałych klientów, zadowolonych ze świadczonych usług i dostarczających informacji zwrotnych na temat możliwych zmian czy udoskonaleń. Aby klient mógł poznać oferowane produkty należy umożliwić mu kontakt z nimi nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale też w świecie wirtualnym. E-sklepy wykorzystują tzw. zdjęcia 360, które są niezawodnym sposobem ukazania cech fizycznych produktów. Pomocą służą agencje interaktywne takie jak Prezentacjeobrotowe.pl realizujące akcje promocyjne w Internecie i oferujące wsparcie sprzedaży online.

Nowocześni klienci cenią sobie możliwość dokładnego obejrzenia produktów bez wychodzenia z domu. Decyzje zakupowe dokonywane są świadomie, a prezentacje produktów pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości. Dzięki temu klient ma pewność, że nie kupuje kota w worku, a dla sprzedającego oznacza to większą ilości zadowolonych klientów i spadek ilości zwrotów czy reklamacji.

Dodaj komentarz