Kategoria: Budownictwo Artykuł autorstwa: 25 sierpnia 2015 0 komentarzy

Oak wood flooring – eleganckie podłogi dębowe.

Trwa nieustająca moda na podłogi drewniane, w szczególności z drewna dębu – tzw. oak wood flooring. Producenci oferują szeroki wybór podłóg z różnych gatunków drewna. Każdy gatunek posiada niepowtarzalny charakter i specyfikę. Dlatego też, zanim zdecydujemy się, który gatunek wykorzystamy na podłogę w naszym mieszkaniu warto poznać jego właściwości.

Wybierając podłogę drewnianą, czyli tak zwaną wood flooring warto wziąć pod uwagę jego strukturę, twardość oraz kolorystykę. Obecnie dużą popularność zyskują podłogi z drewna dębowego, tzw. oak wood flooring. Drewno dębowe posiada znakomite właściwości. Nie bez powodu dąb jest synonimem siły, dużej twardości i wytrzymałości. Drewno dębowe – oak wood jest łatwo dostępny w naszym klimacie i to również przekłada się na jego popularność. Ciekawostką jest to, że w naturze występuje około dwustu gatunków tego wytrzymałego i pięknego drzewa.
Niewątpliwą zaletą dębu jest także jego kolorystyka oraz tak zwane usłojenie. Charakterystyczne dla oak wood flooring jest to, że ciemnieje pod wpływem światła słonecznego. Jego barwa nabiera wtedy niepowtarzalnej i wyjątkowej głębi. Dzięki swoim właściwościom dąb sprawdza się znakomicie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Układany jest często w korytarzach i salonach. Ponadto oak flooring ma wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, co pozwala na zastosowanie tak potrzebnego w niektórych pomieszczeniach ogrzewania montowanego pod podłogą. Podłoga dębowa sprawdzi się perfekcyjnie zarówno w kuchni i łazience, jak również w salonach i korytarzach. Oak wood flooring to podłoga, którą doceniają zarówno zwykli użytkownicy, jak i koneserzy. Warto dodać, że dąb można poddać szczotkowaniu, które sprawia, że naturalna struktura dębu jest bardziej widoczna i wyczuwalna w dotyku. Tak przygotowane podłogi świetnie wkomponowują się we wnętrza urządzone w stylu rustykalnym. Wnętrza takie cechuje elegancja. Trafiają one w gusta nawet najbardziej wybrednych użytkowników.
W chwili obecnej najpopularniejsze są ciemne odcienie oak wood flooring ale na rynku dostępne są także bardzo jasne wybarwienia podłóg wykonanych z tego pięknego drewna. Jasne odcienie podłogi dębowej w połączeniu z ciemnymi ścianami nadają pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Podłoga dębowa z uwagi na swoją wytrzymałość zapewnia użytkownikom komfort i elegancję przez wiele lat.

Dodaj komentarz