Kategoria: Budownictwo Artykuł autorstwa: 13 sierpnia 2015 0 komentarzy

Parquet wood flooring – zalety parkietu drewnianego.

Wiele osób decydujących się na na podłogę drewnianą waha się pomiędzy wyborem parkietu – parquet wood flooring, a panelami. Zaletą paneli jest bez wątpienia ich przystępna cena i łatwość montażu. Panele nie wymagają również cyklinowania. Jednak to parkiet jest rozwiązaniem o większej trwałości i w dłuższej perspektywie bardziej ekonomicznym.

Parquet wood flooring wymaga większych nakładów finansowych związanych z jego montażem, ale jest to inwestycja na lata. Dużym atutem parquet wood flooring jest możliwość jego renowacji przez cyklinowanie i lakierowanie jego powierzchni. Parkiet w zależności od jego grubości można odnawiać przez cyklinowanie wielokrotnie. Zaletą parquet wood flooring jest również to, że wykonany jest z naturalnego drewna, co oznacza, że jest przyjazny środowisku. Parquet po demontażu ulega szybkiej biodegradacji i nie niszczy środowiska naturalnego. Takich walorów nie mają panele, które bardzo długo się rozkładają, a przy utylizacji wydzielają duże ilości szkodliwych substancji chemicznych.
Przyjazność środowisku, to jednak nie jedyna zaleta parkietu drewnianego. Należy również podkreślić, że drewno, w tym również parquet wood flooring, jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym oraz termicznym. Ma również właściwości regulujące wilgotność oraz co ważne dla alergików, nie powoduje alergii. W chwili obecnej rynek oferuje bardzo szeroki wybór gatunków drewna i rodzajów parquet wood flooring. Pozwala to na dobranie odpowiedniej podłogi do każdego pomieszczenia, tak aby podłoga komponowała się z meblami i pozostałymi elementami wystroju wnętrz. Modnym rodzajem drewna na parkiety drewniane jest dąb, czyli tak zwany oak flooring. Dąb łączy w sobie piękno naturalnego materiału jakim jest drewno z bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi. Oak flooring nie wypacza się, zachowując swoje wymiary nawet pod wpływem wilgoci czy zmian temperatury. Dlatego też, możemy wykorzystać je w wystroju tak trudnych pomieszczeń, jak kuchnie oraz łazienki.

Dodaj komentarz