Strona główna Motoryzacja Serwis BMW X5 E70 – o czym warto wiedzieć przed zakupem tego modelu?

Serwis BMW X5 E70 – o czym warto wiedzieć przed zakupem tego modelu?

przez Milosz

Choć BMW X5 E70 nie jest już najnowszym modelem, ceny jakie osiąga nie należą do najniższych. Przed zakupem tego modelu, warto dowiedzieć się, które jego elementy miewają awarie. Co więc trzeba mieć na względzie inwestując w BMW X5 E70 z rynku wtórnego?

Początki BMW X5 E70

Premiera drugiej generacji BMW X5 miała miejsce w 2006 roku przy okazji targów motoryzacyjnych w Paryżu. W Stanach Zjednoczonych natomiast pojawiło się na rynku już rok wcześniej. Na terenie Niemiec zaczęto zaś sprzedawać ten model w 2007 roku.

Zalety BMW X5 E70

Używane modele BMW X5 E70 dostępne są zarówno w wersji diesel, jak i z silnikiem benzynowym. Właściciele polecają przede wszystkim wariant z dieslem, który producent oferował w różnych wersjach mocy. Większa moc jest oczywiście atutem, jednak warto mieć na względzie, że również może się z nią wiązać większa ilość usterek. Standardowy model z dieslem pali po mieście średnio 12 l na 100 km. Pojazdy o najwyższej mocy potrzebują do takiej samej jazdy ok. 3-4 litrów więcej.

Mocną stroną tego modelu jest jego dynamika. Praktycznie w każdym wariancie mocy samochód rozpędza się bez zarzutu.

Z jakimi usterkami właściciele X5 E70 trafiają do serwisu BMW?

Częste usterki modelu X5 E70 dotyczą wtryskiwaczy oraz wstępnej pompy paliwa. Kolejna nierzadko występująca usterka to zapchana odma. W przypadku pojazdów, które mają już za sobą ok. 130 tys. przejechanych kilometrów, warto wymienić kolektor ssący. Nadwyrężony kolektor może bowiem grozić niespodziewanym urwaniem klap. W modelach o większej mocy bywa również, że usterkom ulegają turbosprężarki, choć nie jest to regułą. Niemniej jednak, gdy już do tego dojdzie, trzeba liczyć się z niemałymi kosztami serwisu.

Modele benzynowe miewają również typowe dla siebie uszkodzenia. Jedną z nich są nieprawidłowości w działaniu przekaźnika pompy paliwa. Zdarzają się ponadto problemy z odmą.

Najlepsze serwisy BMW

Tak jak każdy inny samochód, tak i BMW X5 E70 wymaga czasem interwencji dobrego mechanika. Z tego względu, że ten pojazd nie należy do najtańszych, nie warto oddawać go pod opiekę pierwszego lepszego serwisu. Najlepszą drogą do wybrania godnego zaufania warsztatu okazuje się research opinii online. I warto w tym miejscu zaznaczyć, że również niektóre niezależne serwisy BMW, takie jak np. Autoreduta, świadczą usługi na najwyższym poziomie.

You may also like

Zostaw komentarz