Strona główna Odzież Jak się ubierać, aby wyglądać na osobę wyższą?

Jak się ubierać, aby wyglądać na osobę wyższą?

przez Jakub Nowicki

Sposób ubierania ma wpływ nie tylko na samopoczucie. Dzięki odpowiednio dobranym częściom garderoby można również optycznie wymodelować sylwetkę, wyszczuplić ją lub zaokrąglić w najbardziej newralgicznych miejscach. Osoby niskie, które nie wiedzą, jak się powinny ubierać, mogą skorzystać z kilku podpowiedzi, dzięki którym ich sylwetka będzie smuklejsza i wyższa. Jak zatem się ubierać, aby dodać sobie kilka centymetrów?

Obcasy to niejedyny sposób

Najczęściej niskie osoby wybierają buty na wysokim obcasie. Szpilki (czy podwyższane buty w przypadku mężczyzn), które dodatkowo wysmuklają nogi, czy krótkie botki na platformie i wysokim obcasie z pewnością dodadzą kilka centymetrów, jednak nie jest to jedyny sposób, w jaki można wyglądać na osobę wyższą. Idealnym sposobem na wysmuklenie sylwetki i jej optycznie „wydłużenie” jest zakładanie ubrań w tym samym odcieniu. Spodnie, marynarka, top, a czasem nawet płaszcz, które są w tym samym odcieniu, co buty, z pewnością spełniają ten warunek. Kolejnym sposobem, o którym warto pamiętać, jest wybieranie ubrań dopasowanych do sylwetki. Świetnie skrojona marynarka, do tego wąskie spodnie lub ołówkowa spódnica, a sylwetka będzie optycznie dłuższa. Ubrania oversized mogą niepotrzebnie podkreślać drobną sylwetkę. Kilka centymetrów mogą także dodać klasyczne czółenka w cielistym kolorze, które także optycznie wydłużają nogi oraz wszelkie buty o wąskich, szpiczastych noskach.

Krój ubrań ma znaczenie

Wąskie spodnie i krótkie spódniczki, odsłaniające nogi, to kolejny sposób na wydłużenie sylwetki. Długie nogi nieodmiennie kojarzone są z osobami bardzo wysokimi. Jeśli jednak natura nie obdarzyła nas zbyt długimi nogami, zawsze można spróbować je optycznie wydłużyć, sięgając po ubrania z podwyższoną talią. Podobny efekt można osiągnąć sięgając po spodnie, które kończą się tuż nad kostką. Zwykle styliści nie są zachwyceni, gdy widzą kogoś noszącego golf, jednak sam golf wydłuży optycznie szyję, co ponownie przełoży się na optyczne wydłużenie sylwetki. Osoby niskie nie powinny natomiast sięgać po długie kozaki, które skracają nogi, a jednocześnie świetnie będą wyglądać, gdy zaprzyjaźnią się z botkami za kostkę.

Dodatki też są ważne

Przy ubierze wydłużającym sylwetkę należy pamiętać także o tym, jak ważne i istotne dla wyglądu są dodatki i akcesoria. Niskie osoby powinny zrezygnować z dużych toreb, które będą przytłaczać sylwetkę. Mała torebka dodaje sylwetce lekkości i tworzy złudzenie, że jej właścicielka jest osobą stosunkowo wysoką. Długie, luźno opuszczone szale, wisiory czy pionowe zaszewki także dodają centymetrów.

A co powinni nosić niscy mężczyźni?

Najważniejsza zasada, jaką powinien stosować niski mężczyzna, dotyczy przede wszystkim ubrań w jednym kolorze. Kolejna zasada na tym, aby sylwetki niepotrzebnie nie dzielić, zatem jeśli konieczna jest jasna koszula, to warto ją dobrać tak, aby jej delikatne prążki zgrały się kolorystycznie z materiałem spodni czy marynarki. Kilku centymetrów z pewnością dodadzą pionowe paski, prążki, przeszycia czy wreszcie krawaty w kontrastujących kolorach.

You may also like

Zostaw komentarz