Kategoria: Budownictwo Artykuł autorstwa: 30 września 2015 0 komentarzy

Solid wood flooring – sekret klimatycznego wnętrza

Wybieranie odpowiedniej podłogi do naszego domu to sprawa bardzo istotna dla jego wyglądu. Trzeba zauważyć, że to właśnie podłoga w dużej mierze buduje atmosferę naszego pomieszczenia. Dzieje się tak za sprawą jej gabarytów – podłoga wizualnie zajmuje dużą powierzchnię naszego mieszkania.

Wybór odpowiedniej podłogi jest również istotny z innego dość prozaicznego powodu – jej ewentualna wymiana jest stosunkowo czasochłonna i bywa bardzo kosztowna. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rozwiązań typu solid wood flooring. Producenci wręcz prześcigają się w ofertach podłóg drewnianych – solid wood flooring. Oferują swoim klientom wiele wariantów i kolorów nawierzchni. Dostępna jest cały wachlarz gatunków drewna, z których produkowane wood floors.
Gatunki i kolory solid wood flooring.
W chwili obecnej najpopularniejszym gatunkiem na rynku spośród wooden floors  jest solid wood flooring. Podłogi te są dostępne praktycznie w dowolnym kolorze wymaganym przez klienta. Dawniej podłogi były dostępne tylko w tradycyjnym ubarwieniu. Obecnie producenci produkują różne kolory poprzez zastosowanie specjalistycznych barwników, olejów oraz lakierów.
Rodzaje wykończenia solid wood flooring.
Sposób wykończenia podłogi jest istotnym elementem dopełniającym wyglądu solid wood flooring. Możliwości jest wiele, ale dość powszechne są przede wszystkim lakierowanie, olejowanie oraz szczotkowanie, ale najbardziej popularne są bezsprzecznie lakierowanie i olejowanie.
Lakierowanie nadaje podłodze wyjątkowego blasku i swoistej gładkości. Taka podłoga odbija światło i przez to sprawia wrażenie czystej i lśniącej. Olejowanie, natomiast to wykończenie, które powinno nadawać podłodze naturalnego wyglądu.
Dokonując wyboru solid wood flooring musimy brać pod uwagę również rodzaj pomieszczenia, w którym ma być zamontowana taka podłoga. Istotna jest również powierzchnia naszego mieszkania oraz planowana barwa ścian i kolor mebli, które mają stanąć w tym pomieszczeniu. Wybór podłogi nie jest łatwą sprawą, dlatego, też wielu producentów zajmujących się produkcją i sprzedażą solid wood flooring oferuje również doradztwo w tym zakresie. W salonach producentów możemy skorzystać z rady specjalisty, co ułatwia dokonanie trafnego i satysfakcjonującego wyboru solid wood flooring.

Dodaj komentarz