Kategoria: Turystyka Artykuł autorstwa: 6 października 2014 0 komentarzy

Spóźnione wakacje? To doskonały pomysł!

Co prawda standardowy sezon wakacyjny dobiega już końca, ale nikt nie mówił, że jesienią czy zimą też nie warto zafundować sobie odrobiny przyjemności. W końcu kiedy za oknem jest szaro i zimno, a my nie mamy ochoty nawet wychodzić z domu, nie mówiąc o chodzeniu do pracy i spełnianiu innych obowiązków – nie może być nic lepszego niż spakować się, by wyjechać gdzieś, gdzie wciąż jest ciepło i słonecznie.

Co więcej, taki wyjazd ma więcej plusów niż tylko ucieczka od ponurej jesiennej czy zimowej aury. Poza sezonem ceny są przecież zdecydowanie niższe, a jeśli zarezerwujemy wyjazd z wyprzedzeniem – stwarzamy sobie szansę na naprawdę egzotyczne, ekscytujące wakacje, na które w miesiącach letnich z pewnością nie moglibyśmy sobie pozwolić.

Na jaki typ urlopu postawić?

Jak zabrać się za organizację takiego wyjazdu? Cóż, po pierwsze musimy oczywiście podjąć decyzję, czy w całości sami zaplanujemy wyjazd, czy może postawimy na biuro podróży. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. W przypadku samodzielnej organizacji mamy większą dowolność oraz okazję, aby wybrać się do miejscowości, które nie są typowo turystyczne. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji musimy sami zadbać o wiele aspektów wycieczki – dlatego będzie to odpowiednia opcja dla doświadczonych podróżników, natomiast niekoniecznie sprawdzi się u rodziny z małymi dziećmi czy kogoś, kto chce po prostu odpocząć i pragnie, aby wszystko „podsunięto mu pod nos”.

Dobrze przemyśl, gdzie się wybierzesz

Zresztą wyjazdy zorganizowane wcale nie muszą być droższe, a czas na miejscu i tak możemy sami zaplanować. Przy tym warto rozważnie wybrać nie tylko typ wycieczki, ale też jej kierunek. Pamiętajmy, że w miesiącach jesiennych czy zimowych niektóre popularne lokalizacje po prostu się nie sprawdzą. W takich krajach jak Włochy, Grecja czy Hiszpania będzie po prostu za zimno. Dlatego dobrze jest pomyśleć o takich kontynentach jak Afryka, Azja czy Ameryka Południowa, jednocześnie sprawdzając, czy na pewno unikniemy przykrych niespodzianek – typu chociażby pora deszczowa. Warto wziąć pod uwagę na przykład wyjazd do Tunezji czy wakacje na Dominikanie, na które można znaleźć bardzo atrakcyjne promocje.

Niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w środku lata, czy zimą albo jesienią – pamiętajcie, że grunt to dobra, przemyślana organizacja. Wtedy nawet krótki wyjazd pozwoli Wam naprawdę naładować baterie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem turystycznym ByłeśTam.pl

Dodaj komentarz