Strona główna Turystyka Spóźnione wakacje? To doskonały pomysł!

Spóźnione wakacje? To doskonały pomysł!

przez Witunio

Co prawda standardowy sezon wakacyjny dobiega już końca, ale nikt nie mówił, że jesienią czy zimą też nie warto zafundować sobie odrobiny przyjemności. W końcu kiedy za oknem jest szaro i zimno, a my nie mamy ochoty nawet wychodzić z domu, nie mówiąc o chodzeniu do pracy i spełnianiu innych obowiązków – nie może być nic lepszego niż spakować się, by wyjechać gdzieś, gdzie wciąż jest ciepło i słonecznie.

Co więcej, taki wyjazd ma więcej plusów niż tylko ucieczka od ponurej jesiennej czy zimowej aury. Poza sezonem ceny są przecież zdecydowanie niższe, a jeśli zarezerwujemy wyjazd z wyprzedzeniem – stwarzamy sobie szansę na naprawdę egzotyczne, ekscytujące wakacje, na które w miesiącach letnich z pewnością nie moglibyśmy sobie pozwolić.

Na jaki typ urlopu postawić?

Jak zabrać się za organizację takiego wyjazdu? Cóż, po pierwsze musimy oczywiście podjąć decyzję, czy w całości sami zaplanujemy wyjazd, czy może postawimy na biuro podróży. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. W przypadku samodzielnej organizacji mamy większą dowolność oraz okazję, aby wybrać się do miejscowości, które nie są typowo turystyczne. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji musimy sami zadbać o wiele aspektów wycieczki – dlatego będzie to odpowiednia opcja dla doświadczonych podróżników, natomiast niekoniecznie sprawdzi się u rodziny z małymi dziećmi czy kogoś, kto chce po prostu odpocząć i pragnie, aby wszystko „podsunięto mu pod nos”.

Dobrze przemyśl, gdzie się wybierzesz

Zresztą wyjazdy zorganizowane wcale nie muszą być droższe, a czas na miejscu i tak możemy sami zaplanować. Przy tym warto rozważnie wybrać nie tylko typ wycieczki, ale też jej kierunek. Pamiętajmy, że w miesiącach jesiennych czy zimowych niektóre popularne lokalizacje po prostu się nie sprawdzą. W takich krajach jak Włochy, Grecja czy Hiszpania będzie po prostu za zimno. Dlatego dobrze jest pomyśleć o takich kontynentach jak Afryka, Azja czy Ameryka Południowa, jednocześnie sprawdzając, czy na pewno unikniemy przykrych niespodzianek – typu chociażby pora deszczowa. Warto wziąć pod uwagę na przykład wyjazd do Tunezji czy wakacje na Dominikanie, na które można znaleźć bardzo atrakcyjne promocje.

Niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w środku lata, czy zimą albo jesienią – pamiętajcie, że grunt to dobra, przemyślana organizacja. Wtedy nawet krótki wyjazd pozwoli Wam naprawdę naładować baterie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem turystycznym ByłeśTam.pl

Przeczytaj też o

Zostaw komentarz