Kategoria: Motoryzacja Artykuł autorstwa: 24 września 2014 0 komentarzy

Jaki środek transportu wybrać?

W obliczu trendu dbania o środowisko coraz częściej decydujemy się na alternatywne środki transportu. Czy rzeczywiście ma to sens? Ciężko stwierdzić, czy naprawdę możemy zrobić coś dla naszej planety – w końcu potrzebna byłaby szerzej zakrojona zmiana nawyków. Może więc lepiej zdecydować się na stary, dobry i sprawdzony samochód? Ale przecież każda rewolucja, także ekologiczna, musi mieć jakiś początek… Tylko czy to właśnie my powinniśmy nim być?

Może warto zastanowić się nad rowerem?

Przede wszystkim dobrze jest mierzyć siły na zamiary. Jeśli mieszkamy w mieście i poruszamy się właściwie tylko w jego obrębie, może rzeczywiście zakup samochodu to zbędny wydatek i problem na głowie? Kiedy poruszamy się w obrębie kilku położonych blisko dzielnic, prawdopodobnie lepiej wyjdziemy na kupieniu biletu miejskiego, a zarówno naszemu zdrowiu, jak i portfelowi rewelacyjnie posłuży rower. Pod wieloma względami jest to bardzo wygodna opcja – łatwo go „zaparkować”, nie trzeba stać w korkach ani tankować.

A jakie zalety ma samochód?

Jednak z drugiej strony, od czasu do czasu chcemy wyjechać za miasto, przewieźć w jego obrębie większą ilość rzeczy czy po prostu mieć komfort przemieszczania się z całą rodziną o dowolnej godzinie. Nie mówiąc już o sytuacji, kiedy mieszkamy w małym miasteczku kilkanaście kilometrów od miejsca pracy albo szkoły naszych pociech lub z jakiegoś powodu chcemy albo musimy często podróżować. Oczywiście są śmiałkowie, którzy w takich sytuacjach przemierzają całą Polskę – a nawet wyjeżdżają do innego kraju – na rowerze, ale i oni na wyprawę zwykle zabierają pojazd na czterech kółkach, w którym jadą bagaże.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze auta?

Jeśli już stwierdzimy, że samochód rzeczywiście jest nam potrzebny – jaki najlepiej wybrać? Warto zdecydować się na coś, co będzie zaspokajało nasze potrzeby efektownego designu i spełni swoje funkcje. Jeśli szukamy ładnego auta rodzinnego, dobrze sprawdzi się na przykład specjalnie dostosowana Mazda 5. Nie warto za wszelką cenę szukać samochodu, który będzie jak najbliższy naszych marzeń o sportowym pojeździe, bo ten może okazać się wyjątkowo niewygodny.

A jeśli nasza wiedza o samochodach nie jest zbyt duża, najlepiej będzie poradzić się eksperta z grona naszych znajomych. W końcu to spora inwestycja – a takie wymagają szczególnego przemyślenia i przygotowania.

Dodaj komentarz