Kategoria: Odzież Artykuł autorstwa: 17 września 2014 0 komentarzy

Strój dla małego sportowca

Początek roku szkolnego to czas nieustannych wydatków. Choć dopiero co musieliśmy kupić całą szkolną wyprawkę dla naszej pociechy, każdego dnia dowiadujemy się o tym, co jeszcze musimy dokupić. Dotyczy to między innymi zajęć sportowych, zarówno tych prowadzonych jako zajęcia wychowania fizycznego oraz te dodatkowe, które rozwijają pasje naszego syna lub córki. Jakie akcesoria będą potrzebować nasze pociechy na tego rodzaju zajęcia?

Ubiór

Odpowiedni strój to podstawa uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportowej. To, jakie ubrania należy kupić, zależy oczywiście od tego, jaki sport chce uprawiać nasze dziecko. Zazwyczaj wystarczy koszulka z krótkim rękawkiem oraz krótkie spodenki. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli podkoszulków, które zapewniają przepływ powietrza, są wodoodporne czy po prostu ładnie wyglądają. Jeżeli mamy problem z wyborem warto zapytać sprzedawcę o to, które ubranie będzie odpowiednie do danej dyscypliny sportu. Jeżeli chodzi o spodenki, znaczenie ma także ich długość. Jeżeli dziecko uprawia sport outdoorowy, warto kupić te posiadające dłuższe nogawki. Jeżeli jednak jest to sport halowy, wystarczą zwykłe szorty. Jeżeli nasze dziecko bardzo poważnie podchodzi do uprawianej dyscypliny sportu, choćby takiej jak siatkówka, warto wybrać koszulki siatkarskie zamiast zwykłego bawełnianego T-shirtu.

Obuwie

Ważnym elementem stroju jest także obuwie. Są tacy, którzy twierdzą, że jakość sportowego obuwia ma ogromny wpływ na wyniki naszego dziecka. Lecz niezależnie od tego, czy kupimy oryginalne adidasy, czy te zwykłe, dostępne w każdym sklepie obuwniczym, musimy zwrócić uwagę na to, jak są wykonane. Bardzo ważne jest to, aby posiadały siatkę, która będzie umożliwiała wentylację powietrza. W ten sposób stopa naszego dziecka nie będzie się pociła (jak w przypadku zwykłych trampek). Poza tym warto sprawdzić, czy wybrane przez nas adidasy są właściwie sklejone oraz czy nie uwierają naszego dziecka. Zdarza się, że po pierwszej przymiarce stwierdzamy, że buty, które znaleźliśmy, są idealne dla naszej pociechy. Jednak po założeniu ich w domu nasze dziecko narzeka na ból stopy.

Uprawianie sportu nie wiąże się z koniecznością zakupu nie tylko piłki, rakiety czy stroju kąpielowego. To, co jest niezbędne to odpowiedni ubiór. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy nasze dziecko potrzebuje profesjonalnego stroju, który pomoże mu w rozwijaniu swojej pasji, czy też wystarczy mu na początek zwykły bawełniany T-shirt, para krótkich spodenek oraz dobre obuwie sportowe.

Dodaj komentarz