Strona główna Turystyka Czemu warto mieszkać w Łodzi?

Czemu warto mieszkać w Łodzi?

przez anow

Nie każde miasto ma tak złe skojarzenia jak Łódź. Miasto przemysłu, który padł razem z murem berlińskim nadal nosi na sobie to piętno. W mediach często jest przedstawiane negatywnie mimo wielu zmian, które w nim zachodzą. Warto zerwać ze stereotypami dotyczącymi tego miasta.

Młoda Łódź

W Łodzi znajduje się wiele szkół wyższych. Można wręcz uznać, że miasto jest napędzane przez młodych ludzi. Zarówno aktualnych studentów jak i wszystkich, którzy w nim zostali po ukończeniu studiów. Widząc potencjał w środowiskach akademickich, urzędnicy starają się podwyższyć ilość studentów wiążących swoją przyszłość z miastem. Istnieją programy wspierające rozwój osobisty jak i tanie mieszkanie Łódź kreuje już nie tylko przemysły kreatywne. Oprócz oferowania tanich lokali w niedawno odnowionych kamienicach, powstają też nowe osiedla mieszkaniowe. A przemysły kreatywne są jednym z zyskującym silną pozycję w mieście. Pojawia się coraz więcej marek odzieżowych czy lifestylowych, które wybierają Łódź jako swoją siedzibę. Inicjatywy artystyczne jak i kulturalne znajdują tutaj dużą rzeszę fanów. Idealnie łączy się to zarówno z polityką miasta jak i przedsięwzięciami organizowanymi przez samych mieszkańców.

Stara Łódź

Poza buchającą zewsząd nowoczesnością w Łodzi nie sposób nie dostrzec także wpływów przeszłości. Dla wielbicieli pięknej architektury i ukrytych detali na budynkach Łódź to miejsce idealne. Nie tylko można tu znaleźć secesyjne wille, klasycystyczne kamienice ale też klimatyczne fabryki o czerwonej cegle. Coraz więcej z tych budynków jest przywracanych do stanu z czasów ich świetności. Manufaktura czy program mia100 kamienic jest tylko jednym z przykładów. A nawet jeśli renowacja i adaptacja bywa zbyt droga to klimatyczne fabryki nadal potrafią funkcjonować i zmieniać swoją rolę. Najpopularniejsze miejsce w Łodzi czyli sławna OffPiotrkowska przyciąga nie tylko różnością lokali ale też niepowtarzalnym charakterem, mimo braku renowacji starej cegły byłej fabryki Franciszka Ramischa. Takie duchy z przeszłości można spotkać w Łodzi na każdym kroku. Wystarczy trochę spostrzegawczości.
Stereotyp biednej, zniszczonej Łodzi powoli odchodzi w niepamięć. Jego mieszkańcy chcą wpływać na to gdzie mieszkają. Powstają nowe miejsca pracy jak i osiedla mieszkaniowe. A w weekendy ulice, parki i lokale wypełniają się ludźmi. Wypełniającą ulice energię można poczuć wszędzie.

Łódź ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania, zarówno dla swoich mieszkańców, jak i dla turystów, których odwiedza ją coraz więcej. W końcu, kto nie chciałby jak wygląda polski Manchester?

You may also like

2 komentarze

karolina321 22 września 2016 - 11:25

Łódź bardzo szybko się rozwija. Powstają nowe inwestycje, a to dla każdego miasta jest najważniejsze. Ostatnio szukałam mieszkania i zainteresowałam się Apartamentami Zdrowie. Po dawnym zakładzie Lenora powstają mieszkania i apartamenty. Super sprawa jak najwięcej takich inwestorów w Łodzi:)

Odpowiedz
Eeewaa 17 stycznia 2017 - 17:11

Ruszyli już z budową. Na ich stronie www, można śledzić budowę bo zainstalowali kamery. Super pomysł 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz