Strona główna Nauka Dlaczego warto studiować w Łodzi

Dlaczego warto studiować w Łodzi

przez Study

Łódź być może nie grzeszy urodą i nie zachwyca architekturą tak, jak Kraków czy Poznań, jednak również nie straszy – szczególnie ostatnimi laty, kiedy to zarząd miasta zająć się jego gruntownym remontem. Dużo osób jest wręcz pozytywnie zaskoczonych wyglądem ulicy Piotrkowskiej czy Manufaktury.

Uczelnie i zakwaterowanie

Niestety, Łódź – jako ośrodek akademicki, przegrywa pod względem popularności z większymi i starszymi mieszkaniami. Całkiem niesłusznie i niesprawiedliwie, ponieważ zarówno poziom uczelni jak i życia studenckiego są w Łodzi na całkiem wysokim poziomie, nie wspominając już o odremontowanych akademikach i tanich mieszkaniach, a także całkiem przyzwoicie poprowadzonej sieci komunikacji miejskiej.

Po pierwsze – uczelnie, większość z nich prowadzi stałą współpracę z uniwersytetami zagranicznymi, umożliwiając swoim studentom branie udziału w wymianach, dodatkowo wiele z nich oferuje niedostępne gdzie indziej specjalizacje. Oprócz tego kampusy akademickie poddano ostatnimi czasy renowacji, dzięki czemu studenci mogą korzystać z nowoczesnych i wygodnych sal wykładowych. Po drugie – Łódź mieszkania oferuje zaskakująco tanio. Przy odrobinie wysiłku w Łodzi można znaleźć mieszkanie blisko centrum za cenę, która niewiele odbiega od ceny miejsca w akademiku (a akademiki swoją drogą również wyglądają nie najgorzej).

Życie studenckie i nie takie trudne powroty

Po trzecie – życie studenckie, czyli to, co każdego studenta cieszy najbardziej. W przypadku Łodzi ten aspekt również nie zawodzi – dużo koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, a także wiele klimatycznych pubów i klubów sprzyjają zawieraniu nowych znajomości. Dodatkowo nawet kiedy zdarzy się nam zabalować do późna, nie musimy martwić się o powrót do domu, ponieważ miasto jest zaskakująco dobrze „skomunikowane”. Autobusem nocnym możemy dojechać w praktycznie każdy punkt Łodzi. Odrobinę gorzej sprawa ma się za dnia, ale tutaj głównym winowajcą nie są złe rozwiązania komunikacyjne, tylko często psujące się tramwaje.

Jednak da drobna niedogodność wynikająca z pewnej niefrasobliwości łódzkiego MPK nie zmienia faktu, że w Łodzi studiuje się po prostu dobrze. Miasto pozostawia studentom dużo możliwości, a dodatkowo mieszkanie w nim jest tanie, zwłaszcza na tle innych miast, takich jak Kraków czy Poznań. Niestety, cień na tę sielankę rzuca łódzki rynek pracy, ale to już temat na inną okazję.

Przeczytaj też o

Zostaw komentarz