Kategoria: Zakupy Artykuł autorstwa: 25 września 2014 0 komentarzy

Wybór odpowiedniej lodówki

Urządzanie kuchni może być prawdziwą udręką. Trzeba dopasować mnóstwo elementów tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne i świetnie wyglądały, a kupowany sprzęt dodatkowo musi spełniać wszelkie nasze wymogi. Szczególnie trudne zadanie stoi przed tymi, którzy uwielbiają gotować. To oni mogą spędzić godziny przy wyborze wyposażenia, piekarnika czy lodówki. Na co zwracać uwagę?

Pomyśl nad rozmiarem

Pierwsze, co musimy wziąć pod uwagę przy zakupie lodówki to jej wielkość. Jeśli trzymamy w domu niewielkie ilości jedzenia, nie wybieraj wielkiej, która tylko niepotrzebnie zajmie miejsce w kuchni. Ale nie kupuj też za małej lodówki, jeśli lubisz robić duże zapasy i często sam przygotowujesz posiłki – będziesz zmuszony trzymać więcej rzeczy na zewnątrz lub poupychanych w środku, co będzie sprzyjało ich psuciu.

Coś dla gadżeciarzy

Warto wiedzieć, że dzisiaj lodówki mają wiele dodatkowych funkcji, o jakich jeszcze kilka lat temu nawet byśmy nie pomyśleli. Istnieją na przykład specjalne technologie, które sprawiają, że nie zbiera się lód i sprzętu nie trzeba rozmrażać. Inne zapobiegają tworzeniu się przykrych zapachów czy pozwalają regulować temperaturę w różnych miejscach lodówki – zależnie od tego, jaki rodzaj żywności przechowujemy. Co więcej, można nawet kupić sprzęt z systemem, który umożliwia ustawienie lodówki w dowolnym miejscu domu, bez konieczności zewnętrznego zasilania wody.

Zastanów się jednak, które z tych funkcji rzeczywiście są Ci niezbędne i za co jesteś gotów zapłacić nieco więcej. Niektóre z tych technologii można bez problemu odtworzyć „domowym sposobem” – choćby przez regularne sprzątanie. Inne jednak rzeczywiście mogą okazać się znacznym ułatwieniem.

A co z designem?

Na końcu trzeba oczywiście zwrócić uwagę na design. Czy chcemy, aby nasza lodówka była zabudowana? A może wolimy postawić na efektowną formę samego sprzętu? Należy wtedy zdecydować, jaki kolor – biały, metaliczny, a może czerwony? – będzie pasował do naszej kuchni, a także czy wolimy, aby drzwi lodówki były matowe czy raczej błyszczące.

Krótko mówiąc, podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, mebla i pomieszczenia, czeka nas mnóstwo drobnych, ale istotnych decyzji. Cóż, jakby nie było, zaczynając urządzanie mieszkania wiedzieliśmy w co się pakujemy. Zresztą, jeszcze trochę cierpień, a z kuchni będą roztaczały się zapachy pysznych posiłków.

fot.:freedigitalphotos.net

Dodaj komentarz