Strona główna Turystyka Wybór plecaka podróżnego

Wybór plecaka podróżnego

przez Remal

Plecak to jeden z najważniejszych, a w każdym razie nieodzowny element wyposażenia podróżnego. Przy wyborze plecaka turystycznego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o zakupie.

Upewnij się, że jest wodoodporny.

Materiał wodoodporny w plecaku podróżnym zagwarantuje, że bagaż w środku niego będzie zabezpieczony. Nawet jeśli nie planujesz spływu kajakowego lub spływu na tratwie, wciąż możesz doświadczyć deszczu lub śniegu podczas podróżny. Zainwestuj w taki plecak, aby mieć później suchy bagaż.

Rozejrzyj się za dodatkowymi zabezpieczeniami.

Wiele plecaków podróżnych ma elementy zamykane na zamek błyskawiczny, które są łatwym celem dla kieszonkowców. Kup taki, które ma miejsca zamykane tak, by chronić przed złodziejami, np. ukryte zamki błyskawiczne, kieszenie z zamknięciem blisko ciała i wbudowane kłódki. Przednie kieszenie dla telefonów, kluczy i dokumentów ustrzeże przed złodziejami, kradnącymi głównie z tylnych kieszeni.

Przetestuj pasy.

Wypróbuj kilka modeli przed zakupem plecaka, aby sprawdzić, z którym się czujesz najbardziej komfortowo. Sprawdź plecakami z pasami, które się nie ślizgają, abyś mógł go nosić komfortowo przez długie okresy czasu. Upewnij się też, że te pasy da się regulować, żebyś mógł je dopasować do swojego wzrostu i wagi.

Zastanów się, jaką pakowność potrzebujesz.

Pojemność i styl danego plecaka, którego chcesz kupić zależy od tego, co chcesz w nim nosić. Wybierz większy lub rozciągliwy plecak, jeśli chcesz pakować buty lub ekwipunek do kemping, lub wybierz opływową wersję z linkami, jeśli chcesz nosić tam przewodnik, laptopa lub kamerę.

Zainwestuj w gwarancję.

Wielu producentów oferuje długą lub dożywotnią gwarancję na plecaki podróżnicze i dodatki. Może to kosztować trochę, ale zagwarantuje to, że możesz wymienić lub ulepszyć plecak, jeśli tego potrzebujesz.

Sprawdź kieszenie.

Upewnij się, że liczba przegródek i kieszeni w plecaku pomieści Twoje niezbędne przedmioty. Rozważ telefony komórkowe, kamery, portfele, klucze, apteczkę pierwszej pomocy, poradniki, mapy i bilety. Powinieneś je pomieścić w komfortowych miejscach, mając łatwy dostęp do nich oraz miejsce na dodanie kilku innych rzeczy.

You may also like

Zostaw komentarz