Strona główna Odzież Jak wybrać technikę znakowania odzieży firmowej?

Jak wybrać technikę znakowania odzieży firmowej?

przez Alepos

Technik znakowania odzieży firmowej jest sporo i każda służy nieco innym celom. Dowiedź się, jak wybrać odpowiednia do Twoich potrzeb.

Druk cyfrowy, sublimacja, sitodruk… można się pogubić. A większość osób szukających odpowiedniej metody znakowania odzieży firmowej nie wie, czym właściwie się od siebie różnią, które z nich są bardziej, a które mniej wytrzymałe i czy każdy projekt może być zrealizowany przy pomocy danej techniki. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ten miniporadnik. Zapraszamy do lektury.

Odzież firmowa dla osób pracujących fizycznie

Logo na odzieży firmowej dla pracowników fizycznych musi być bardzo wytrzymałe, gdyż tego typu ubrania powinny być prane często i w wysokich temperaturach. Najbardziej odporna na ilość prań będzie sublimacja- można prać nawet 10 000 razy w temperaturze do 70ºC. Logo nanoszone tą metodą jest niewyczuwalne na ubraniu i ma bardzo wysoka rozdzielczość, jednak może być nadrukowane tylko na zwykłej białej koszulce. Dobrym rozwiązaniem niewprowadzającym ograniczeń kolorystycznych ani tkaninowych jest haft komputerowy. Odzież firmowa z logo naszytym haftem można prać nawet w 90ºC!

Odzież firmowa dla pracowników biurowych

Pracownicy biurowi nie pracują w takich warunkach, żeby konieczne było pranie ubrań w wysokich temperaturach, dlatego najpopularniejszych sposobem zdobienia ich odzieży firmowej jest sitodruk. Jest to technika, która opłaca się przy zamówieniu powyżej 20 sztuk odzieży firmowej. Przy pomocy tej techniki można nanieść logo o niezłej rozdzielczości z wieloma, nawet drobnymi, elementami. Jeśli jednak potrzebujesz tylko kilku sztuk odzieży firmowej, wybierz druk cyfrowy. Ta metoda pozwala na zadrukowanie nawet jednej koszulki nadrukiem bardzo wysokiej jakości, jednak ma też swoje wady – odzież firmową z takim nadrukiem należy prać w temperaturze 30-40ºC i po 50 praniach właściwie nie nadaje się już do użytkowania.

Odzież firmowa ze skóry lub jeansu

Różne istnieją zawody, są też takie, w których obowiązuje dość nietypowa odzież firmowa. Ale wszystkim Klientom wychodzimy naprzeciw, dlatego oferujemy również metody pozwalające na zadrukowanie bardzo grubych materiałów. Pozwala nam na to druk laserowy, który wycina kształty za pomocą wysokiej temperatury. Uzyskany efekt jest w pełni czytelny i estetyczny, a do tego nie wpływa w żaden sposób na zalecaną temperaturę czy metodę prania odzieży firmowej.

Szukasz profesjonalistów zajmujących się znakowaniem odzieży firmowej? Dobrze trafiłeś! Skontaktuj się z Wave Group!

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie