Kategoria: Zdrowie Artykuł autorstwa: 6 października 2014 0 komentarzy

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Coraz większa część z nas boryka się z problemami takimi, jak wysokie koszty utrzymania, różnego rodzaju zobowiązania kredytowe czy chęć zapewnienia dzieciom jak najlepszego startu w dorosłe życie. W jaki sposób znaleźć na to wszystko niezbędne środki? Jak zabezpieczyć najbliższych w przypadku nieszczęśliwego wypadku czy choroby?

Wszystko to nie może obyć się bez ubezpieczenia na życie. Za jego główne zadanie uznaje się rekompensatę strat, jakie zaistniały w wyniku zdarzeń losowych, jak chociażby śmierć czy też utrata zdrowia. Rekompensata polega tutaj na wypłaceniu określonego świadczenia przez ubezpieczyciela. Co ważne, nie jest ono zależne od ilości wpłaconych przez nas składek ubezpieczeniowych.

Jak wybrać najlepszą polisę?

Na rynku dostępna jest cała masa różnych produktów, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie zapoznać się z ich ofertą i wziąć pod uwagę kilka głównych czynników. Tego typu analizy dokonać możemy samodzielnie, sugerując się opiniami pozostałych klientów, dostępnymi rankingami, statystykami oraz rekomendacjami banków lub powierzyć to zadanie pośrednikom. Rozwiązanie to ma swoje plusy – nie tylko zaproponują oni polisy różnorodnych towarzystw ubezpieczeniowych, lecz także wskażą nam zakres ubezpieczenia w każdym z nich.

Niezbędne formalności

Umowę zawrzeć możemy na kilka sposobów – u agenta określonego towarzystwa, przez telefon oraz Internet. Niezbędny będzie tutaj szereg oświadczeń, które są potrzebne do właściwego zawarcia umowy. Wymagana jest między innymi analiza potrzeb ubezpieczonego (chodzi tutaj o określenie funkcji, jakie ma spełniać ubezpieczenie). Potrzebne będą też takie parametry ubezpieczenia, jak jego suma, wysokość składki, warunki wypłaty świadczenia, zakres ochrony, karencje, wyłączenia odpowiedzialności czy elastyczność umowy ubezpieczenia. Najistotniejszy z nich stanowi zakres ochrony ubezpieczeniowej. Jest to nic innego, jak lista zdarzeń ubezpieczeniowych, których zajście jest równoznaczne z wypłatą świadczenia.

Wysokość składki określa ubezpieczyciel bazując na oszacowaniu ryzyka ubezpieczeniowego. W indywidualnych ubezpieczeniach na wysokość składki ma każdy czynnik, który zwiększa ryzyko wystąpienia u osoby ubezpieczonej zdarzenia ubezpieczeniowego. Może być to zarówno stan zdrowia, sytuacja finansowa i rodzinna, wiek czy wykonywana praca zawodowa.

No Comments on "Jak wybrać ubezpieczenie na życie?"

Trackback | Kanał RSS komentarzy

  1. mirnos pisze:

    Dla mnie najlepsza polisa, to znaczy najtansza, a taka zawsze wyszukje na porwonywarkach ubezpieczen. Jak ktos nie korzystal to polecam, na poczatek wygodnie.pl

Dodaj komentarz