Kategoria: Zakupy Artykuł autorstwa: 27 września 2017 0 komentarzy

Wyprawka dla noworodka

Po dziewięciomiesięcznym okresie oczekiwań przychodzi ten jakże wyjątkowy dzień, narodziny. Przyszli rodzice przygotowują się do niego miesiącami, kupują łóżeczko, pościel, wózek. Aby ułatwić pierwsze wspólne dni rodziców i dziecka, nie tracić cennego czasu na bieganie za ubrankami, gdy maluszek jest już na świecie, warto zaopatrzyć się w odzież dla niemowląt już przed narodzinami. Jakie śpiochy wybrać? Czy warto kupić pajac niemowlęcy? Czy kaftanik nadaje się dla kilkumiesięcznego maluszka?

W pierwszych miesiącach życia odzież dla niemowląt powinna być przede wszystkim wygodna i praktyczna, a nie tylko modna. W praktyce najwygodniejszym ubrankiem są popularne body niemowlęce i ciepłe pajace szczelnie okrywające ciało dziecka. Pajac niemowlęcy nie rozpina się, nie podwija ani nie odsłania plecków malucha podczas leżenia w łóżeczku, tak jak dzieje się to w przypadku zwykłej koszulki. Jest to ubranko z rękawkami i długimi nogawkami oraz stópkami, zapinane z przodu.

Liczy się także wygląd ubranka, choć oczywiście jest on na dalszym planie. Rodzice mogą wybrać kolory neutralne, takie jak żółty, pomarańczowy, biały czy zielony, lub stereotypowe (róż- dziewczynka, błękit- chłopak). Ciuszki można kupować na wiele sposobów. Można wybrać się na tradycyjne zakupy, lub wybrać inną wygodniejszą formę – internetową. Wyprawkę należy kompletować, biorąc pod uwagę porę roku, w której dziecko przyjdzie na świat. I tak, w zimie, aby dzieciaczek nie zmarzł potrzebny będzie ciepły śpiworek – kombinezon, przyda się on również tym z wczesnej wiosny i jesieni, oraz body z długim rękawkiem czy pajac niemowlęcy. Dobrym wyborem będzie także ciepły kaftanik niemowlęcy doskonały dla maluszków już od pierwszych dni po narodzinach. Kaftanik to ubranko wyjątkowo łatwe w zakładaniu, zapinane od przodu.

Urodzonym w lecie maluchom potrzebna będzie duża ilość body z krótkim rękawkiem – gdyż dziecko w upałach się poci, oraz rampersy. Jesienne dzieci warto zaopatrzyć w pajace i body niemowlęce z długim rękawem. Bez względu na porę roku przydadzą się półbody – czyli bawełniane spodnie, które szczególnie w chłodniejsze dni świetnie się sprawdzą. Nie zapominajmy również o skarpetkach czy czapce.

Zakup wyprawki powinien być dobrze przemyślany, dostosowany do tego czy temperatura w domu jest wysoka czy preferujemy niższe temperaturę, powinna uwzględniać też porę roku, w której maluszek przyjdzie na świat.

Dodaj komentarz