Strona główna Turystyka Jak zorganizować tanie wakacje?

Jak zorganizować tanie wakacje?

przez vittvittek

Podróże to coś, co kręci właściwie każdego. Chcemy poznawać nowe kultury, oglądać najsłynniejsze światowe zabytki, próbować egzotycznych kuchni, zawierać nowe znajomości… a czasem po prostu wylegiwać się na plaży i kąpać w ciepłym morzu. Przeznaczenie naszej wyprawy i sposób spędzania czasu to już oczywiście indywidualna sprawa, zależna od upodobań, cech charakteru oraz wielu innych czynników, ale niezmienne pozostaje jedno – najczęściej jednym z naszych głównych celów jest zapewnienie sobie udanych wakacji po jak najniższych kosztach.

Lot wcale nie musi być drogi

Pierwsze, na co zwracamy uwagę, to oczywiście ceny biletów lotniczych. Przeglądamy tysiące ofert, polujemy na najlepszy moment, wybieramy opcje z nawet kilkoma przesiadkami. Pamiętajmy, że kiedy podróżujemy do niezbyt oddalonego kraju, oprócz samolotu możemy też wybrać transport autobusem czy pociągiem – ale ten wcale niekoniecznie będzie tańszy. Jak więc znaleźć tą najlepszą opcję? Cóż, trzeba kierować się wyczuciem, ale z pomocą mogą przyjść również przeglądarki tanich lotów, strony na Facebooku czy bardzo wygodne newslettery. Promocje lotnicze zebrane w jednym miejscu to wyjątkowo przyjazna opcja. A może dzięki e-mailowi informującemu o jakiejś promocji spontanicznie wybierzesz kierunek podróży?

Gdzie nocować tanio i wygodnie?

Kiedy już zabukujesz bilety lotnicze, następnym zasadniczym problemem staje się nocleg. Oczywiście najłatwiej zarezerwować hotel, a istnieją specjalne strony, które pozwalają wybrać najkorzystniejsze promocje. Ale możesz też rozważyć tańsze opcje, na przykład hostelu czy wynajęcia mieszkania na krótki okres czasu. To ostatnio bardzo popularne wyjście, które pozwala sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak pamiętać, że prawo niektórych krajów nie dopuszcza takiego rozwiązania. Warto sprawdzić to przed wyjazdem, aby uniknąć ewentualnych problemów.

Oczywiście kolejną kwestią są wydatki na miejscu. Aby uniknąć przepłacania, jeszcze przed wyjazdem sprawdź jak najtaniej poruszać się po mieście (a zwłaszcza jak dojechać z lotniska) oraz czy istnieją sposoby, aby taniej zwiedzić muzea i inne atrakcje turystyczne. Co więcej, sprawdź do jakich sklepów i restauracji chodzą miejscowi. Z pewnością znajdziesz tego typu porady w Internecie, co pozwoli Ci uniknąć przepłacania. Udanej podróży!

Zapraszamy na nasz fanpage poróżniczy!

Przeczytaj też o

Zostaw komentarz