Strona główna Hobby Co nowego słychać w disco polo?

Co nowego słychać w disco polo?

przez Jakub Nowicki

Muzyka towarzyszy nam wszystkim od wielu lat. Możemy się przy niej zrelaksować, dobrze bawić, lub pogrążyć w smutku, jaki nam towarzyszy. Jednym z gatunków, który przeżywa swoją druga młodość, zdecydowanie jest disco polo. Disco Polo to gatunek muzyki, który stale się zmienia. Duża liczba artystów wykonujących ten właśnie gatunek muzyki sprawia, że trendy stale ulegają przemianie – “na topie” każdego roku znajdują się inni wykonawcy, niż choćby rok temu. Jakie są zaś najważniejsze zmiany, jeśli chodzi o rok 2023? 

  • Zdecydowana moda na powrót do lat dziewięćdziesiątych? 
  • Najpopularniejsi wykonawcy muzyczni w 2023 roku
  • Popularne nazwiska wciąż w modzie 

Zdecydowana moda na powrót do lat dziewięćdziesiątych 

W ostatnich miesiącach i latach zauważyć można, że wielu artystów wykonujących muzykę typu disco polo coraz śmielej wraca do klimatów lat dziewięćdziesiątych. Dotyczy to zarówno tych, którzy tworzyli tego rodzaju muzykę od samego jej początku, jak i artystów, którzy dopiero co pojawiają się na scenie. Powrót do stylu lat dziewięćdziesiątych zauważalny jest zarówno, jeśli chodzi o trendy w samej muzyce, jak i np. sposób ubioru wokalistów. Początek całemu temu trendowi dał najprawdopodobniej Miły Pan wraz z zespołem Dens, oraz ich piosenka “musisz się starać”. Dla starszych fanów muzyki disco polo jest to z pewnością szansa na nostalgiczny powrót do przeszłości. Młodsi mogą natomiast w ciekawy sposób zapoznać się z początkami stylu.

Najpopularniejsi wykonawcy muzyczni w 2023 roku

Każdego roku obserwujemy nowe gwiazdy disco polo, które zaznaczają swoje aspiracje na muzycznej scenie. Jakie gwiazdy cieszą się największą popularnością w obecnym roku? Z pewnością dużym powodzeniem może pochwalić się zespół muzyczny Extazy, który uwagę na siebie zwrócił między innymi utworem “Golas”. Ponadto podkreślić trzeba, że ostatnie miesiące niezwykle korzystne były także dla artystów takich, jak na przykład Dr Vodka, Skolim, czy Shantel. Duża część 2023 roku jednak dopiero przed nami — jeszcze z pewnością nie raz będziemy mieli okazję nacieszyć się dobrą i oryginalną, disco polową muzyką — i jeszcze wielu twórców będzie miało szansę się wypromować. 

Chociaż na rynku pojawia się wiele nowości, które w szczególności można śledzić na popularnych serwisach streamingowych, jak chociażby YouTube, nie należy zapominać o artystach, którzy wciąż są na topie. Dzięki viralowym filmom na TikToku nie spada popularność piosenki zespołu Piękni i Młodzi na czele z Magdaleną Narożną.  

Popularne nazwiska wciąż w modzie 

Pojawianie się nowych nazwisk i zespołów nie znaczy jednak, że artyści, którzy swoją przygodę z disco polo rozpoczęli kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt lat temu odchodzą w zapomnienie. Przeciwnie — w ciągu ostatnich miesięcy i lat coraz wyraźniej widać, że tworzona przez nich muzyka na nowo spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Dotyczy to zarówno klasycznych utworów, jak i piosenek zupełnie nowych, nagranych w ostatnim czasie. Jest to więc kolejna oznaka tego, iż wielu fanów disco polo pragnie swego rodzaju nostalgicznego powrotu do korzeni tegoż stylu muzycznego. Wszystko wskazuje zresztą na to, że trend ten utrzymywał się będzie także kolejne miesiące, co jest niewątpliwie dobrą wiadomość dla wszystkich fanów klasycznego disco polo.

Większość hitów, jak wspomniane „Czułe słowa” zespołu Piękni i Młodzi, czy „Brokat” Marcina Czerwińskiego plasują się wysoko w rankingu karty czasu w poszczególnych serwisach muzycznych. Co więcej, muzyka disco polo gości już nie tylko na słuchawkach zagorzałych fanów, ale również w popularnych stacjach radiowych.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie