Kategoria: Budownictwo Artykuł autorstwa: 2 listopada 2017 5 komentarzy

Jak wyjąć szufladę na proszek z pralki?

Szuflada na proszek do prania w pralce to miejsce, do którego wsypujemy proszek i wlewamy płyn do płukania. Pojemnik ten bardzo szybko ulega zanieczyszczeniu przy normalnym użytkowaniu, dlatego należy taką szufladkę wyjąć i dokładnie wyczyścić przynajmniej raz na kilka miesięcy. Jak to zrobić?

Wyjęcie szuflady na proszek różni się w praktycznie każdej pralce, ze względu na producenta, a nawet na model urządzenia. Pewne rzeczy są jednak ustandaryzowane.

W celu wyjęcia pojemnika na proszek najpierw wysuń szufladę do samego końca. Na końcu szuflady, tuż za miejscem na proszek powinno być widoczne lekkie owalne wgłębienie, czasem jest opisane jako “PUSH” (wciśnij). Dane wgłębienie należy najlepiej kciukiem wcisnąć i jednocześnie spróbować powoli wyciągnąć szufladkę z pralki. Nie zawsze będzie to bez oporowe, uważaj jednak, aby nie użyć zbyt dużo siły przy wyciąganiu.

Pamiętaj także o jednoczesnym mocnym wciśnięciu wgłębienia, bez tego nie wyciągniesz szuflady z pralki bez uszkodzenia jej. Niestety kupno zamiennika bywa bardzo kłopotliwe ze względu na dostępność i cenę. Sposób ten został przetestowany w pralkach marki Bosch, Beko, Amica, Indesit, Samsung i Polar. Jeśli w Twojej pralce wygląda to inaczej to koniecznie napisz o tym w komentarzu poniżej.

5 komentarzy "Jak wyjąć szufladę na proszek z pralki?"

Trackback | Kanał RSS komentarzy

 1. Aneta pisze:

  Niestety w pralce Indesit IWC 61051 nie ma takiego wgłębienia. Prawa strona wychodzi, ale lewa jest zablokowana. Czy jest możliwość wyciągnąć szufladę?

 2. Beata pisze:

  Mam ten sam problem w tej że pralce sprzedawca też nie umiał mi pomóc nie wiedział jak wyjąć tą szufladke

 3. Magdalena pisze:

  W mojej pralce Indesit nie ma wgłębienia ale delikatnie trzeba pociągnąć naciskając jednocześnie leciutko tę lewą niewychodzącą stronę szufladki na dół. Z lewej strony listwa okalająca szufladkę i listwa wokół tego miejsca w które szufladka wchodzi są elastyczne (lekko miękki metal). Z wyczuciem da się to zrobić. Żeby włożyć szufladkę też trzeba celować z przechyloną szufladką w dół

 4. Ania pisze:

  W pralce indesit IWUD41051 nue mogę wyciągnąć szuflady na proszek. Próbowałam sposobów, o których piszą internauci. Czy komuś udało się wyjąć szufladę z tego modelu? Będę wdzięczna za pomoc.

 5. marek pisze:

  Nie wyjmuje sie cała szuflada ale sam pojemniczek. Otwieramy klapkę i przed samym koncem delikatnie prawa krawedz i wyjdzie z blokady . Wtedy pociagamy sam pojemnik i zsuwa sie z szyny.

Dodaj komentarz