Strona główna Budownictwo Jak wyjąć szufladę na proszek z pralki?

Jak wyjąć szufladę na proszek z pralki?

przez Jakub Nowicki

Szuflada na proszek do prania w pralce to miejsce, do którego wsypujemy proszek i wlewamy płyn do płukania. Pojemnik ten bardzo szybko ulega zanieczyszczeniu przy normalnym użytkowaniu, dlatego należy taką szufladkę wyjąć i dokładnie wyczyścić przynajmniej raz na kilka miesięcy. Jak to zrobić?

Wyjęcie szuflady na proszek różni się w praktycznie każdej pralce, ze względu na producenta, a nawet na model urządzenia. Pewne rzeczy są jednak ustandaryzowane.

W celu wyjęcia pojemnika na proszek najpierw wysuń szufladę do samego końca. Na końcu szuflady, tuż za miejscem na proszek powinno być widoczne lekkie owalne wgłębienie, czasem jest opisane jako „PUSH” (wciśnij). Dane wgłębienie należy najlepiej kciukiem wcisnąć i jednocześnie spróbować powoli wyciągnąć szufladkę z pralki. Nie zawsze będzie to bez oporowe, uważaj jednak, aby nie użyć zbyt dużo siły przy wyciąganiu.

Pamiętaj także o jednoczesnym mocnym wciśnięciu wgłębienia, bez tego nie wyciągniesz szuflady z pralki bez uszkodzenia jej. Niestety kupno zamiennika bywa bardzo kłopotliwe ze względu na dostępność i cenę. Sposób ten został przetestowany w pralkach marki Bosch, Beko, Amica, Indesit, Samsung i Polar. Jeśli w Twojej pralce wygląda to inaczej to koniecznie napisz o tym w komentarzu poniżej.

8 komentarzy

Aneta 24 lipca 2018 - 14:38

Niestety w pralce Indesit IWC 61051 nie ma takiego wgłębienia. Prawa strona wychodzi, ale lewa jest zablokowana. Czy jest możliwość wyciągnąć szufladę?

Odpowiedz
Beata 11 sierpnia 2018 - 10:24

Mam ten sam problem w tej że pralce sprzedawca też nie umiał mi pomóc nie wiedział jak wyjąć tą szufladke

Odpowiedz
Magdalena 12 stycznia 2019 - 17:48

W mojej pralce Indesit nie ma wgłębienia ale delikatnie trzeba pociągnąć naciskając jednocześnie leciutko tę lewą niewychodzącą stronę szufladki na dół. Z lewej strony listwa okalająca szufladkę i listwa wokół tego miejsca w które szufladka wchodzi są elastyczne (lekko miękki metal). Z wyczuciem da się to zrobić. Żeby włożyć szufladkę też trzeba celować z przechyloną szufladką w dół

Odpowiedz
Aga 7 kwietnia 2023 - 11:15

Świetna rada. Bardzo dziękuję, zadziałało!

Odpowiedz
Ania 12 stycznia 2020 - 12:49

W pralce indesit IWUD41051 nue mogę wyciągnąć szuflady na proszek. Próbowałam sposobów, o których piszą internauci. Czy komuś udało się wyjąć szufladę z tego modelu? Będę wdzięczna za pomoc.

Odpowiedz
marek 26 września 2020 - 10:49

Nie wyjmuje sie cała szuflada ale sam pojemniczek. Otwieramy klapkę i przed samym koncem delikatnie prawa krawedz i wyjdzie z blokady . Wtedy pociagamy sam pojemnik i zsuwa sie z szyny.

Odpowiedz
Bozena 2 grudnia 2022 - 11:19

Witam jak mogę wyjść szufladkę na detergenty w pralce typu Mastercook PF113.W żaden sposób nie mogę wyjść ani też nie widzę żadnego przycisku

Odpowiedz
Celina 2 września 2023 - 22:21

Jak wyciagnac szuflade od proszku w pralce Whirlpool WRSB 7259 D

Odpowiedz

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie