Strona główna Zakupy Pozytywka na chrzest – doskonały pomysł na prezent

Pozytywka na chrzest – doskonały pomysł na prezent

przez MMKOLBE

Chrzciny to wyjątkowa okazja, jedyny taki dzień w życiu i zwykle pierwsze prawdziwe święto, jakie przychodzi obchodzić maluchowi. Taka okazja to także nie lada dylemat, jeśli chodzi o wybór prezentu. Co kupić bobasowi, by było to wartościową pamiątką, ale za razem taką, która wyróżni się spośród innych podarowanych tego dnia? Kupować kolejny krzyżyk na łańcuszku, medalik? Raczej odpada. Nie zawsze chcemy jednak rezygnować z biżuterii, gdyż srebro i złoto są po pierwsze eleganckie i trwałe. Po drugie wartościowe. Po trzecie ładne, po czwarte zaś doskonale nadają się na pamiątkę. Co zatem wybrać w sklepie jubilerskim? Figurkę świętego? A może lepiej coś, co już za jakiś czas spodoba się młodemu człowiekowi? Np. srebrną pozytywkę?

Srebrna lub złota grawerowana pozytywka na chrzest to wspaniały prezent. Ostatnio takowe coraz częściej pojawiają się w ofertach znanych firm jubilerskich, co też zainspirowało nas do tego właśnie wpisu. Pozytywka to za razem symbol dzieciństwa, jak również zabawka. Można ustawić ją w zasięgu wzroku malucha i odtworzyć melodyjkę, wywołując jego uśmiech lub zainteresowanie. Po paru latach można już pozwolić mu bawić się swoim prezentem. Po upływie długiego czasu, gdy obdarowany dorośnie, pozytywka (z grawerem!) pozostanie z nim jako piękna pamiątka.

Co grawerować?

Pozytywki graweruje się zwykle u podstawy – na dole bądź z boku. Jeśli nie ma miejsca na grawer, można zamówić specjalną srebrną tabliczkę przeznaczoną do tego celu. Warto uwiecznić datę chrztu oraz imię dziecka. Warto też zaznaczyć, od kogo pochodzi prezent. Najrzadziej wybieraną w przypadku chrzcin, choć także dość popularną opcją jest grawerowanie cytatów: z Pisma Świętego, z literatury lub stworzonych samodzielnie. Wygrawerowana pozytywka na chrzest bez wątpienia będzie wspaniałą, wartościową pamiątką.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie