Strona główna Odzież Ubranka dla dziewczynek, jak uniknąć kiczu i przesady?

Ubranka dla dziewczynek, jak uniknąć kiczu i przesady?

przez MMKOLBE

W sklepach pełno jest kolorowych ubranek dziewczęcych bogato zdobionych falbankami, koronkami, koralikami i innymi elementami. Dzieciństwo jest czasem, kiedy można wyglądać cukierkowo i cieszyć się bajkowym życiem małej królewny Wszystko ma jednak swoje granice. Mała dziewczynka ubrana od stóp do głów w falbany nie wygląda dobrze. Wątpliwym jest także, aby noszenie tego typu kreacji maiło dobry wpływ na rozwój jej charakteru. Jak zatem wyczuć granicę i jak uniknąć przesady w dobieraniu dziewczęcej garderoby?

Żadne skrajności nie są dobre. Jeśli pozbawimy małą damę możliwości noszenia kolorowych sukieneczek, falbanek i ukochanego różu, odbierzemy jej trochę magii dzieciństwa. Istnieje też realne, dowiedzione w badaniach psychologicznych ryzyko, że w późniejszym wieku córka będzie chciała sobie tę stratę zrekompensować. Dorosłe kobiety mające przesadnie skłonności do różu czy ubrań w stylu „Barbie” podobno często postępują tak, aby nadrobić braki z okresu dzieciństwa.

Różowa, falbaniasta lub koronkowa sukienka dla pięciolatki może jednak okazać się sporą przesadą. Wszystko zależy od tego, jaki fason wybierzemy. W sklepach nie brakuje niestety ubrań dziecięcych w złym guście. Należy rzecz wypośrodkować i – jak to w życiu bywa – także w tym przypadku pójść na kompromisy. Jeśli chcesz kupić córeczce ładną sukienkę na ważne okazje, zabierz małą damę do sklepu. Zapytaj, co jej się podoba – i wybierz propozycje, które wydają Ci się odpowiednie.

Jeśli będzie to mocno koronkowa sukienka, z koralikami i ozdobami – wtedy ubierając małą damę, zrezygnuj z kolorowych spinek i gumeczek do włosów. Zrób tradycyjny, gładko zaczesany koński ogonek. Skromna fryzurka nieco zrównoważy przepych sukienki. Do całości dobierz rajstopki w możliwie neutralnym kolorze.

Nie chodzi o to, by mała dama wyglądała jak porcelanowa laleczka. Nie chcemy też jednak odbierać jej przyjemności. Same być może jeszcze pamiętamy swoje dziecięce zamiłowanie do kiczu. Nie trzeba go przesadnio rozwijać, jednak natury nie zmienimy. Fakt, że spodnie dresowe dziewczęce, wygodna bluza lub dżinsy w dzisiejszych czasach są równie dobrą garderobą dla dziewczynki. Prawie każda młoda dama będzie jednak chciała mieć w swojej garderobie również jedną piękną suknię. Różową i koronkową? No cóż – oby taka, która mieści się jeszcze w granicach dobrego smaku.

Przeczytaj też o

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie