Strona główna Informatyka Gdzie sprzedać stronę internetową?

Gdzie sprzedać stronę internetową?

przez Jakub Nowicki
jak sprzedać stronę www

Sprzedałem i kupiłem już kilkanaście stron internetowych, głównie anglojęzycznych, ale też jeden polski blog, więc w tym artykule postaram się trochę o tym opowiedzieć.

Gdzie sprzedać stronę internetową zagranicą?

Na anglojęzycznym rynku istnieje wiele giełd stron internetowych, gdzie za swoją stronę dostaniemy 20-40x miesięcznych dochodów strony. Królują tam oczywiście angielskie strony, ale można też trafić na coraz więcej ogłoszeń regionalnych stron. Oto giełdy które polecam:

  1. Flippa – sprzedasz tam dowolną stronę internetową. Warto zamieścić tam dane z Google Adsense, Analyticsa, Shopify, Woocommerce czy cokolwiek tam mamy. Przy stronach wartych powyżej 50 tysięcy dolarów w grę wchodzi zespół Vetting Team, który sprawdza dokładnie zarobki, wydatki i ruch na stronie. Koszt wystawienia strony w ogłoszeniu to kilkadziesiąt do kilkuset dolarów + kilka procent końcowej wartości sprzedaży.
  2. Empire Flippers – tutaj sprzedasz stronę, która zarabia minimum $2000 miesięcznie. Brak opłaty za wystawienie, ale nawet do 10-15% fee za cenę końcową. Tutaj jest jednak bardziej profesjonalnie, mnóstwo rzeczy załatwiają za Ciebie.
  3. Grupy na FB, fora internetowe – kiedyś to nieźle działało, teraz nie polecam, chociaż czasem można znaleźć dobry deal w jedną lub w drugą stronę.

Gdzie sprzedać stronę www w Polsce?

Też polecam spróbować Flippę lub Empire Flippers, szczególnie jeśli strona dobrze zarabia – na tych portalach są różni inwestorzy, również Polacy. Możemy też stronę wystawić na Allegro w kategorii Serwisy internetowe, ale jest to trochę zaspamowana kategoria, bez ciekawych ofert. Widziałem nawet ogłoszenia stron na OLX, ale podobnie jak na Allegro – większość jest tam spamu.

Dobrym sposobem jest też wystawienie samej domeny na giełdzie domen typu Aftermarket – możemy wtedy dodać informację do landing page, że sprzedajemy cały pakiet, czyli domenę + stronę www.

Osobiście też skupuję serwisy internetowe, więc jeśli masz coś ciekawego do zaoferowania to napisz do mnie przez zakładkę kontakt.

Jak wycenić stronę?

Typowy wzór na wycenę wartości strony internetowej to: 18 do 36 X miesięczny zysk netto.

Czyli jeśli strona zarabia 1000 złotych miesięcznie na czysto to jest w teorii warta 18-36 tysięcy złotych. Wszystko zależy jednak od niszy, wartości domeny i przede wszystkim od jakości i stabilności ruchu – skąd pochodzi, czy głównie z SEO, czy z social mediów itp. Często sama wartość domeny może mieć główny wpływ na wycenę strony czy bloga.

Przeczytaj też o

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie