Strona główna Zakupy Duolife – co to jest? Jak zacząć zarabiać?

Duolife – co to jest? Jak zacząć zarabiać?

przez Magdalena Roślik

Co to jest Duolife?

Duolife jest polską firmą istniejącą już od 2013 roku, która całkiem nieźle radzi sobie na bardzo konkurencyjnym rynku sprzedaży suplementów, kosmetyków i żywności funkcjonalnej. Zrzeszają ludzi z wielu krajów UE, m.in. z Polski, Włoch, Słowacji czy Francji.

Jak zarabiać na DuoLife?

Firma DuoLife bazuje na softmarketingu, ulepszonej wersji MLM, czylu multi-level marketing. Oznacza to, że członkowie klubu dążą do uzyskania dochodu pasywnego, rekomendując produkty oferowane w sklepie Duolife, jednocześnie rozszerzając swoją siatkę poleconych. Duolife możecie polecić nowej osobie, wysłać jej wasz link polecający, lub podać numer ID, a każde jej zamówienie będzie dla Ciebie źródłem dochodu. Ale zacznijmy od początku.

Klubowicz, a klient preferowany co wybrać?

W momencie logowania do klubu DuoLife natrafisz na dwa określenia:

 1. Klient preferowany – kupujesz produkty z 20% rabatem.
 2. Klubowicz – kupujesz produkty z 40% rabatem oraz masz możliwość zarabiania dzięki zakupom, które dokonają osoby przez Ciebie zaproszone do DuoLife (wysłałeś im link polecający lub podałeś swój numer ID).

Po wybraniu opcji Klubowicz (najkorzystniejsza) przechodzisz proces rejestracji, który opisany jest w dalszej części tego artykułu Wraz z zakładaniem konta musisz złożyć pierwsze zamówienie, inaczej konto nie zostanie utworzone. Niestety pierwsze zamówienie nie ma rabatu w wysokości 40%, a jedynie 20%. Ale jest to tylko jednorazowo przy zamówieniu, kiedy zakładamy konto. Gdy już zostaniemy członkiem klubu DuoLife to rabat automatycznie wskakuje na 40 procent.

Warto tutaj wspomnieć o okresie rozliczeniowym. Wszystkie transakcje, zakupy w DuoLife odbywają się w ramach okresów rozliczeniowych. Każdy okres rozliczeniowy trwa od 16 dnia miesiąca do 15 dnia miesiąca następnego.

Istnieją właściwie trzy sposoby zarabiania na DuoLife:

 1. Kupujesz produkty z 40% rabatem gdy jesteś klubowiczem, dzięki czemu Twoja kuracja danym suplementem jest tańsza.
 2. Kupujesz produkty z rabatem 40%, a następnie sprzedajesz je dalej w przypadku posiadania działalności gospodarczej. W innym wypadku można sprzedawać produkty rodzinie, znajomym.
 3. Polecając DuoLife nowym osobom, które zarejestrują się jako klubowicz otrzymujesz prowizję z marży za każdy ich dokonany zakup.

Wyjątkowe bonusy w Duolife

Co to znaczy, że za każde wydane 750 punktów możesz otrzymać aż 3 bonusy?

W sklepie DuoLife każdy produkt ma przyznane punkty (np. Collagen – 53 pkt), które liczą się do Twojego obrotu punktowego danego okresu rozliczeniowego. Ważne abyś w Twoim pierwszym zamówieniu zrobił zakupy za minimum 250 punktów, ponieważ dzięki takiemu zamówieniu w kolejnym okresie rozliczeniowym dostaniesz możliwość otrzymania bonusów w postaci produktów za 1zł.

ProduktPunkty
DuoLife Collagen53,00 P
Zestaw DuoLife Dzień i Noc260,00 P
DuoLife Keratin Hair Complex88,00 P
DuoLife My Blood Moja Krew103,00 P
Punkty przyznawane za zakup poszczególnych produktów w Duolife

Tak jak rozpisane jest w tabeli poniżej jeżeli w bieżącym okresie rozliczeniowym dokonasz zakupów z przedziału punktowego od 250 do 499 to otrzymasz produkt z puli A, jest to zazwyczaj Hi5! BeeCrunchy lub produkty z serii Fizzy Easy. W poszczególnych okresach rozliczeniowych produkty z puli A i B się zmieniają. Robiąc zakupy za minimum 500 punktów otrzymasz zarówno produkt z puli A jak i produkt z puli B. Pula B jest bardziej rozbudowana przykładowo można wybrać sobie jeden z trzech produktów: My Blood moja krew, ProImmuno, Innubio Energy 500mg (5%) CBG 10ml. Jeżeli przekroczysz próg punktowy 750 zyskujesz po jednym produkcie z każdej puli A, B i C. Pula C to zazwyczaj jeden produkt: DuoLife Chlorofil.

Poprzedzający ORBieżący ORBonus w bieżącym OR
min. 250P250P – 499PProdukt z puli A
min. 250P500P – 749PProdukt z puli A i Produkt z puli B
min. 250P750P i powyżejProdukt z puli A, Produkt z puli B
i Produkt z puli C
OR – Okres Rozliczeniowy

Pamiętaj, że aby otrzymać możliwość dostania bonusów musisz utrzymać aktywność punktową w poprzednim okresie rozliczeniowym na minimum 250 punktów, co oznacza, że w każdym okresie musisz złożyć chociaż jedno zamówienie za minimum 250 punktów. Druga sprawa to fakt, iż bonusy przyznawane są raz w danym okresie rozliczeniowym co oznacza, że nawet jeżeli dokonasz dwóch zamówień w jednym okresie rozliczeniowym na poziomie 750 punktów to bonusy zostaną przyznane tylko do jednego z nich.

Nie musisz odbierać bonusów w bieżącym zamówieniu, możesz je odebrać w następnym, jednak w obrębie danego okresu rozliczeniowego. W kolejnym okresie rozliczeniowym te bonusy przepadną.

duolife produkty promocyjne
Przykładowe produkty z Puli B

Pewnie zastanawia Was jeszcze, czy można złożyć dwa zamówienia za 250 punktów i dwukrotnie otrzymać produkt z puli A. Otóż nie, Punkty w danym okresie rozliczeniowym sumują się, więc jeżeli dokonasz drugie zamówienie o wartości punktowej 250, to sumarycznie masz już 500 punktów, czyli otrzymujesz jedynie produkt z puli B, gdyż produkt z puli A otrzymałeś w poprzednim zamówieniu. Łącznie w bieżącym okresie możesz odebrać wszystkie bonusy nie składając jednego dużego zamówienia i dzieląc je na trzy mniejsze.

VIP CLUB DUOLIFE

To kolejny sposób na otrzymanie bonusów w postaci pełnowartościowych produktów. Członkiem VIP CLUB DUOLIFE stajesz się gdy Twoja aktywność miesięczna jest na poziomie 500 punktów lub kiedy chociaż raz osiągnąłeś aktywność miesięczną na poziomie 1000 punktów. Jako członek klubu możesz jednorazowo odebrać wymienione poniżej nagrody:

Obrót punktowy w danym ORProdukty
Nagrody VIP1000 – 1499PFIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX

FIZZY EASY ELECTROLYTE COMPLEX

DuoLife My Blood Moja Krew
Nagrody PREMIUM1500P i powyżejFIZZY EASY ENERGY COMPLEX

FIZZY EASY Mg + K + B COMPLEX

DUOLIFE Vita C
Nagrody w VIP CLUB DUOLIFE

Bonus dla nowych Klubowiczów

Oprócz bonusów opisanych powyżej, jako nowy Klubowicz możesz jednorazowo odebrać zestaw DuoLife Dzień i Noc. Warunkiem otrzymania bonusu jest wykonanie 3 pierwszych zamówień, każde za minimum 500 punktów. Bonus otrzymasz w trzecim okresie rozliczeniowym.

Prowizja z marży (MLM)

Wciągając nowych członków do klubu DuoLife zyskujesz możliwość zarabiania na prowizji z marży. Co oznacza, że już pierwsze rejestracyjne zamówienie nowego członka poleconego przez Ciebie daje Ci możliwość zarobku na jego zamówieniu. Wysokość prowizji liczona jest procentowo od wysokości zamówienia osoby z Twojej struktury. Przy pierwszym zamówieniu rejestracyjnym jest 15% prowizji z marży zaś przy kolejnych według struktury kariery.

Prowizja z marży jest wypłacana 15 dni po odebraniu zamówienia przez osobę z Twojej struktury. Masz rok na wypłacenie tej prowizji.

Wypłata z wirtualnego portfela następuje na dwa sposoby, zależnie czy Twoje konto zarejestrowane jest jako działalność gospodarcza czy jako osoba fizyczna.

W momencie posiadania konta na działalność gospodarczą, wypłata środków z wirtualnego portfela następuje przez przelew bankowy na konto. Jednak żeby móc to zrobić musisz mieć podpisaną umowę o samofakturowaniu, która przychodzi na Twój e-mail po założeniu konta (podpisuje się ją elektronicznie). Należy wypełnić dane do przelewu i do wystawienia faktury, a następnie zlecić wypłatę z wirtualnego portfela na rachunek bankowy.

Jeżeli jesteś osobą fizyczną to wypłata prowizji następuje przez Program Lojalnościowy Sodexo. Dzieje się to automatycznie przy próbie pierwszej wypłaty prowizji, otrzymujesz e-mail zatytułowany ,,Konkurs DuoLife”, a następnie rejestrujesz się w programie. Aby otrzymać kartę Sodexo musisz wypłacić środki zgromadzone na portfelu, minimalnie 35 zł, gdyż jest to koszt karty i zamówić Kartę DuoLife 3500pkt. Kartę otrzymujesz 14 dni od jej zamówienia, zaś czas realizacji doładowania karty wynosi do 3 dni. Pieniędzmi z karty Sodexo możesz płacić we wszystkich sklepach, które obsługują płatności kartami debetowymi, a w przypadku posiadania Premiowej Karty Sodexo możliwa jest wypłata gotówki z bankomatów (z prowizją 3%).

W celu dokonania wypłaty z wirtualnego portfela na konto bankowe należy wejść w Strefa Klubowicza, kolejno w zakładkę rozliczenia, a następnie w wirtualny portfel.

duolife wirtualny portfel

Gdy już jesteś w wirtualnym portfelu, należy dodać transakcję i wybrać typ: wypłata. Pieniądze zostaną przelane na wskazane konto bankowe w przeciągu 7 dni.

Punkty i awans w strukturze DuoLife

Rodzaje prowizji

Jak już wspominałam za zakupiony produkt przysługuje Ci konkretna ilość punktów, przykładowo kupując Collagen otrzymujesz 50 pkt. Suma uzbieranych punktów liczy się do twojego obrotu punktowego. Wszystkie zakupy Twoich klientów/ osób poleconych przez Ciebie również dostarczają Ci profit. Ilość punktów zdobytych przez osoby w Twojej strukturze sumuje się z Twoimi zdobytymi punktami i tworzy całość twojego obrotu punktowego. Zaś ten ostatni decyduje o Twojej pozycji w strukturze kariery.

We wcześniejszym paragrafie tego artykułu wspomnieliśmy o prowizji z marży. Właściwie aby konkretniej do tego podejść rozbijmy prowizję z marży na dwie części, pierwsza z nich to ta oczywista czyli marża dodawana przez Ciebie gdy sprzedajesz produkty DuoLife – może przekraczać nawet 30%, zaś druga to prowizja z marży za pierwsze zamówienie osób w Twojej strukturze lub sprzedaży produktów z pozycji klienta preferowanego  – 15% . Ale pamiętaj to nie koniec, każde następne zamówienie osób z Twojej struktury również dostarcza Ci prowizji oraz wcześniej wspomniany obrót punktowy.

prowizje duolife
Plan Kompensacyjny – tabela prowizji w Duolife

Procent prowizji przedstawiono w tak zwanym planie kompensacyjnym, który obejmuje strukturę kariery, prowizję rabatową, prowizję stanowiskową itp. Przykładowo pierwsza pozycja w strukturze kariery to tak zwany Lider Grupy. Stajesz się nim już po zyskaniu pierwszej osoby w Twojej strukturze. W tym momencie zyskujesz kolejne rodzaje prowizji:

 1. Prowizja Rabatowa wypłacana z dwóch pierwszych poziomów Struktury Rabatowej, poziom 1 – 5%, poziom 2 – 4%
 2. Prowizja Stanowiskowa, zależna od Twojej pozycji w strukturze kariery

Przykład! Jako Lider Grupy, otrzymujesz prowizję rabatową w wysokości 5% oraz prowizję stanowiskową w wysokości 4%.

Od pozycji Kierownika Zespołu pojawiają się kolejne benefity w postaci programów motywacyjnych. Jako kierownik zespołu przysługuje Ci program „Auto Bonus” oraz „Program Flotowy”. Kolejno dwa stanowiska wyżej w strukturze awansu: Menadżer regionalny oraz Senior Menadżer zostajesz objęty trzecim programem, czyli „Programem szkoleniowo – wycieczkowym dla Menadżerów i powyżej”. Od pozycji Dyrektora Regionalnego stajesz się objęty wszystkimi czterema programami motywacyjnymi, co oznacza, wszystkie poprzednie oraz „Program szkoleniowo – wycieczkowy dla Dyrektorów i powyżej”.

Programy motywacyjne:

 1. „Auto Bonus”
 2. „Program Flotowy”
 3. „Program szkoleniowo – wycieczkowy dla Menadżerów i powyżej” – zaproszenie na wycieczkę 1 raz w roku
 4. „Program szkoleniowo – wycieczkowy dla Dyrektorów i powyżej” – zaproszenie na drugę wycieczkę w roku z osobą towarzyszącą

Struktura kariery

Analizując  strukturę kariery warto zwrócić uwagę na dwa aspekty dotyczące punktów. Pierwsza z nich, czyli Minimalna Aktywność Miesięczna to ilość punktów zebranych przez Ciebie w danym okresie rozliczeniowym, przykładowo jako Lider Grupy (LG) Twoja Minimalna Aktywność Miesięczna musi wynosić co najmniej 500 punktów. I jest to wartość stała dla wszystkich pozycji w strukturze kariery. Jednak jeżeli chcesz awansować o kolejne oczka w górę musi rosnąć Twój Minimalny Obrót Struktury, to znaczy, że na poziomie Lidera Grupy Minimalny Obrót Struktury musi wynosić przynajmniej 1500 punktów.

obraz 3
Pozycje w strukturze kariery Duolife

Jak zarejestrować się w DuoLife?

Jeżeli chcesz zarejestrować się w klubie DuoLife potrzebujesz link polecający od osoby zarejestrowanej już w klubie lub jego numer ID. Jeżeli posiadasz takie dane możemy zaczynać.

Najpierw wybierasz czy chcesz zostać klubowiczem czy klientem preferowanym. Klubowicz jest bardziej rozwojową opcją, więc wybierasz Klubowicz. Następnie podajesz dane do logowania E-mail, Link do strony partnerskiej (będzie to Twój link polecający), możesz tu podać swoje imię i nazwisko, nazwę firmy lub cokolwiek innego.

duolife rejestracja

Kolejno ustawiasz hasło oraz kraj rejestracji, czyli np. Polska.

Następnie przechodzisz do zakładki Dane osobowe podając płeć, imię, nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu.

duolife jak zaczac

Kolejno podajesz czy zakładasz konto jako osoba fizyczna czy działalność gospodarcza.

Jeżeli zakładasz konto jako działalność gospodarcza, jesteś zobowiązany podać dane firmy. Nazwa firmy, imię osoby reprezentującej oraz nazwisko. Musisz zaznaczyć opcję wyrażam zgodę na samofakturowanie gdyż inaczej nie będzie możliwa wypłata z wirtualnego portfela i założenia konta.

duolife dzialalnosc gospodarcza

Kolejno obowiązkowymi polami do wypełniania jest numer NIP oraz adres firmy

Teraz nadchodzi moment na podanie osoby polecającej. Jeżeli posiadałeś link polecający to ta rubryka wypełnia się automatycznie, jeżeli nie to podajesz numer ID osoby polecającej.

duolife link polecajacy

Na końcu jest akceptacja regulaminów i zgód.

duolife regulaminy

Klikając dalej przechodzisz do zakładki „Rejestracja – Zamówienie”.

Co oznacza, że w tym momencie wykonujesz swoje pierwsze startowe zamówienie. Ceny produktów są wtedy 20% niższe niż dla niezarejestrowanych klientów. W tym momencie najbardziej opłaca się złożyć zamówienie za 250 lub 500 punktów.

Z mojego doświadczenia wynika, że pierwsze zamówienie może dojść w ciągu tygodnia, jednak następne zamówienia realizowane są już bardzo szybko i dochodzą w 2-3 dni.

Jeszcze jedna sprawa na koniec, czyli koszt przesyłki. Przy każdorazowo złożonym zamówieniu koszt przesyłki to jedyne 1zł jednak, aby z tego skorzystać należy do koszyka dodać 1 sztukę dodatkowego produktu pełnopłatnego, wybranego z listy produktów w ramach promocji, ale pamiętajcie za ten dodatkowy produkt nie zostaną przyznane punkty za aktywność własną.

duolife produkty wysylka

Wygląd Twojego koszyka zakupowego w 2 okresie rozliczeniowym z bonusami

duolife koszyk zakupowy
 • Czerwona ramka – to Twoje zamówienie
 • 1 – produkt bonusowy przyznany za przekroczenie 750 pkt
 • 2 – produkt bonusowy przyznany za przekroczenie 250 pkt
 • 3 – produkt bonusowy za przekroczenie 500 pkt
 • 4 – produkt, dzięki któremu otrzymujesz przesyłkę za 1 zł

Zwróć uwagę na to, że wszystkie trzy produkty bonusowe otrzymujesz za 1 zł, czwarty produkt jest pełnopłatny, zaś za wszystkie cztery produkty nie są przyznawane Ci dodatkowe punkty.

Pozostało czekać, aż złotówki zaczną napływać na wasze konta. Powodzenia!

Czy produkty Duolife są dobre?

Skład produktów Duolife jest bardzo dobry, tylko ich ceny są zazwyczaj wyższe niż u konkurencji.

Czy Duolife to polska firma?

Tak, Duolife jest zarejestrowane w Polsce jako DuoLife S.A.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie