Strona główna Zakupy Jak wybrać zegarek na prezent?

Jak wybrać zegarek na prezent?

przez Jakub Nowicki
Zegarek na prezent?

Zegarki, które odmierzają coś tak nieuchwytnego, jak czas, to zawsze piękny wybór na prezent. Zegar bowiem kojarzy się z władzą, majestatem oraz ponadczasową elegancją. Dlatego też w okresie przed świętami, sklepy z zegarkami na rękę są wypełnione osobami szukającymi najlepszego zegarka dla ukochanej osoby. Jednak warto pamiętać, iż każdemu podoba się coś innego. Zatem jednemu spodoba się klasyczny zegarek, a znowu komuś innemu przypadnie do gustu nowoczesny model. Czym zatem kierować się przy wyborze i jakie są najmodniejsze zegarki?

Klasyczny zegarek z zegarową tarczą

Od lat nie wychodzą z mody. U jubilera znajdziemy zegarki z srebrną, skórzaną lub złotą bransoletą. W zależności od preferencji, powinniśmy oprócz tarczy zegarka, zwrócić podczas kupowania uwagę także na pasek. Kobiety zdecydowanie wolą na ogół złote lub skórzane paski. Podkreślają one delikatny, smukły nadgarstek i wdzięcznie ukazują elegancję właścicielki. Na rynku znajdziemy chude, subtelne paseczki np. w różowym czy błękitnym kolorze. Do różu pasuje złota tarcza zegarka, z kolei do błękitu srebro. Mężczyźni natomiast gustują raczej z zegarkach ze srebrnymi lub skórzanymi bransoletami. Pasek zaś jest zdecydowanie grubszy i bardziej podkreślony niż u kobiety. Sama tarcza zegara, występuje w wielu estetycznie oszałamiających wariantach. Zarówno modele dla kobiet, jak i męskie zegarki posiadają piękne i zaskakujące tarcze. Niektóre z nich to prawdziwe małe dzieła sztuki. Znajdziemy zegarki z kilkoma tarczami, na jednej pokazujące godzinę, na drugiej minuty, zaś na trzeciej sekundy. Natomiast inne mogą być bardziej klasyczne, lecz mieć więcej dekoracji. Np. drobìnki złota. Inne zaś są klasyczne, aczkolwiek wykonane solidnie i z wielką precyzją oraz dokładnością. Tak jak zegarki epos https://zegarkicentrum.pl/zegarki-epos/.

Zegarek z elektryczną tarczą

Choć z elegancją kojarzą się tradycyjne zegarki z zegarową tarczą, i te z elektryczną są chętnie wybierane. Wiele osób wszak lubi tarczę z elektronicznymi cyferkami. Takie zegarki są niemniej modne i pełne klasy, niż te z zegarową tarczą. U zegarmistrza lub jubilera znajdziemy mnóstwo modeli, choć większość z nich będzie mieć plastikowy lub skórzany pasek. Jednak szeroka gama kolorystyczna sprawia, że są pięknym prezentem. Często zegarki te wybierane są na prezent dla dzieci, gdyż mają dużą i czytelną tarczę. Jednak i dorosły może zakochać się w takim podarku. 

Smartwach: inteligentny zegarek

Smartwach to krok ku nowoczesności. Jest zatem dedykowany osobom lubiącym technologię i szukających nowości z tego zakresu. To zegarek połączony z smartfonem. Z zegarka możemy bowiem dzwonić i odbierać. Jeżeli więc osoba, dla której szukamy zegarka, charakteryzuje się energicznym trybem życia i stale jest w biegu, a dodatkowo interesuje się technologią, smartwatch będzie idealnym wyborem na prezent. Wielozadaniowy i wydajny, tak jak nasza ukochana osoba. 

Zegarek to jeden z najpiękniejszych materialnych prezentów na Święta. Poznaliśmy już kilka wskazówek, który zegarek pasowałby, do którego z naszych bliskich. Pamiętajmy też o eleganckim opakowaniu. Lecz przede wszystkim nie zapomnijmy oblec naszego serca w ciepło, radość i miłość. Wówczas nasze szczęście z podarowanego oraz otrzymanego prezentu będzie jeszcze wspanialsze. Zegarek to dobry pomysł na prezent dla większego dziecka, dorosłego czy starszej osoby. Każdej z nich przyniesie radość i przez lata będzie przypominać o Świętach. Każdemu zaś spodoba się inny zegarek, z tarczą zegarową lub elektroniczną albo smartwatch.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie