Strona główna Hobby Niezapomniane dziecięce zabawy

Niezapomniane dziecięce zabawy

przez tow29

Nie jedni z nas wracają wspomnieniami do czasów młodości a nawet dzieciństwa. A jeśli oczekujemy dziecka to tym bardziej nasz umysł zaprzątają stare jak i nowe zabawki. Jednak te nowoczesne zabawki byłyby niczym bez baterii i elektroniki. Warto więc pamiętać  o tym co nas zajmowało za najmłodszych lat.

Proste zabawy

Pamiętacie kiedy każdy najmniejszy przedmiot czy zwykły kapsel był potencjalną zabawką? Mała szmaciana lalka sprawiała więcej przyjemności niż dzisiejsze, plastikowe lalki barbie z nie wiadomo iloma akcesoriami i dodatkami. Nikt nie zwracał uwagi na to czy resorakami bawią się dziewczynki czy chłopcy. Pluszowe misie też były dla wszystkich i stawały się najlepszymi kompanami wszelkich zabaw ale też codziennych snów. Tak samo jak kolorowanki dla dzieci które zwykle były kolorowane kultowymi kredkami bambino. Z pewnością to połączenie sprawiało strasznie dużo frajdy od robienia pierwszych koślawych kresek po zaawansowane umiejętności niewychodzenia poza linię. Zarówno kredki jak
i same kolorowanki cieszą się popularnością do dziś. Tak samo jak pluszowe misie, lalki czy samochodziki. Te proste zabawki z pewnością nie zostaną zapomniane nawet przez obecne pięciolatki z tabletami. To samo tyczy się zabawek takich jak klocki czy wymarzone koniki na biegunach, których nadal pragnie wiele dzieci.

Szaleństwa na dworze

Jednak czym byłyby lata dziecięce gdyby nie wychodzenie na cały dzień na dwór. Odwiedzanie placów zabaw to był jedynie początek. Bieganie po polach czy łąkach z patykami i udawanie, że są to karabiny zajmowało letnie godziny niejednemu chłopcu. A gra w chowanego czy berka nie raz obejmowała całe popołudnia. Nikomu się to nie nudziło, i jeśli nawet komuś zaczęło to zawsze znalazł się inny sposób na bawienie się. Granie w piłkę czy chodzenie po drzewach było wtedy czymś normalnym. Nie zapominając o tym, że wszystkie dzieci się znały i nie potrzebowały do wyjścia na dwór telefonów komórkowych a jedynie klucz na szyi. Te dziecięce zabawy za młodu pozostają we wspomnieniach wielu dorosłych i każdy czekający na dziecko już pewnie planuje zapoznać swojego potomka z grą w chowanego, berka czy nauczy grać w kapsle.

Mimo, że zabawki sprzed kilku czy kilkunastu lat nie były zbyt wielofunkcyjne nadal sprawiały wiele przyjemności każdemu dziecku. Warto przekazywać wiedzę o starych, ale wciąż wyśmienitych zabawach. W końcu nie jednemu kojarzą się one z najlepszymi czasami młodości i dzieciństwa.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie