Strona główna Praca Jak znaleźć pracę za granicą na wakacje?

Jak znaleźć pracę za granicą na wakacje?

przez Jakub Nowicki

W okresie wakacyjnym wiele młodych, uczących się osób postanawia poszukać sposobu na dodatkowy zarobek – wykorzystanie wolnych miesięcy w celach zarobkowych to pierwszy krok do usamodzielnienia się, zdobycia wartościowych doświadczeń oraz zwiedzenia nowych miejsc na świecie. Dużą popularnością cieszą się zagraniczne destynacje, gdzie na chętnych do pracy czekają spore możliwości. Jak jednak efektywnie znaleźć pracę na wakacje, poza granicami kraju? Oto kilka wskazówek.

Gdzie szukać zagranicznych ofert pracy na wakacje?

Z pewnością bezpiecznym i skutecznym sposobem na poszukiwanie zagranicznego zajęcia zarobkowego będzie skorzystanie ze wsparcia firm pośredniczących w tego typu zatrudnieniu. Jest kilka zalet, skłaniających do zarejestrowania się w podobnej agencji. Podstawową wydaje się bezpieczeństwo, wynikające z rzetelnej weryfikacji pracodawcy – agencje często regularnie współpracują z zagranicznymi firmami, zatrudniającymi sezonowo pracowników z Polski, mają więc dostęp do sprawdzonych i wypłacalnych osób, gwarantując jednocześnie transport i miejsce zamieszkania w danym kraju.

Najtrafniejszym rozwiązaniem staje się więc szybka rejestracja w agencji pośrednictwa pracy tymczasowej – najlepiej zrobić to już w czerwcu, by nie przegapić atrakcyjnych ofert, które pojawiają się przed wakacjami. Firmy pośredniczące posiadają dostęp do wielu propozycji pracy wakacyjnej. Jak jednak wybrać spośród rozmaitych alternatyw?

Sprecyzuj własne możliwości

Poszukując pracy, warto skupić się przede wszystkim na swoich umiejętnościach i mocnych stronach – dzięki ich optymalnemu wykorzystaniu, młoda osoba może odnaleźć zajęcie zgodne z własnymi możliwościami, które stworzy sposobność do rozwoju i budowania nowych umiejętności. Praca zgodna z zainteresowaniami będzie stanowić przyjemne zajęcie wakacyjne, przynoszące zyski finansowe oraz satysfakcję. Warto wobec tego rozpocząć poszukiwania wcześnie, co zapewni możliwość wyboru optymalnej pracy wakacyjnej.

Ważna w wyborze zajęcia za granicą jest także znajomość języka obcego, oczekiwana zazwyczaj na poziomie komunikatywnym. Nie zawsze bowiem w miejscu pracy znajduje się osoba władająca językiem polskim, stąd konieczność możliwości porozumienia się – najczęściej po angielsku. Jeśli rodzaj pracy generuje konieczność kontaktu z zagranicznymi klientami, wtedy oczekiwania wobec umiejętności językowych wzrastają, podobnie jak inne wymagania personalne. Przydadzą się też podstawowe kwalifikacje, jeśli chcesz np. pracować w Wielkiej Brytanii w sektorze budowlanym to potrzebujesz kartę CSCS.

Czy warto wyjechać do pracy wakacyjnej za granicę?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista – w przypadku młodych osób, nie posiadających w kraju zobowiązań w okresie wakacyjnym, wyjazd za granicę staje się kuszącą i atrakcyjną propozycją. Otwiera bowiem możliwości poznania nowych miejsc i kultur, zawiązania nowych znajomości i zdobycia bogatych doświadczeń, kluczowych w przyszłym życiu zawodowym. Szlifowanie umiejętności językowych oraz atrakcyjne i wysokie zarobki również nie pozostają bez znaczenia. Ponadto – zdobycie kontaktów w zagranicznym kraju i zaprezentowanie własnych umiejętności i mocnych stron, umożliwia kolejne wyjazdy podczas wakacji do tego samego pracodawcy, który z pewnością chętniej zatrudni znajomą i sprawdzoną osobę.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie