Strona główna Hobby Spersonalizowane realne karty z gier FIFA

Spersonalizowane realne karty z gier FIFA

przez Jakub Nowicki

FUT, czyli tryb Ultimate Team w grach FIFA jest niesamowicie popularny. Znajdziemy tam karty zawodników wraz z ich statystykami, które weszły na tyle głęboko do świadomości ludzi w środowisku sportowym, że wiele osób chce kupić sobie taką prawdziwą kartę w wersji fizycznej na własny użytek. Jak to wygląda?

Gra FIFA jest wydawana corocznie przez firmę EA Sports. Co roku zawarty jest w niej tryb Ultimate Team, a w nim dostępne są do zdobycia karty z piłkarzami, które mają swój unikalny wygląd, design. W teorii ten design nie powinien być używany przez podmioty trzecie w celach komercyjnych, nie wspominając już o tym, że widnieją na nich herby drużyn piłkarskich. Jednak w praktyce na świecie powstało już wiele firm, które oferują sprzedaż spersonalizowanych kart piłkarskich z gry FIFA, gdzie możemy wpisać swoje nazwisko, dodać zdjęcie, ustawić “rating” karty i atrybutów.

Najpopularniejsze sklepy z tego typu kartami to m.in.:

fifa prawdziwe karty fut
Celebryci z własnymi kartami FIFA Ultimate Team

W polskim Internecie również można znaleźć aukcje na Allegro z podobnymi kartami. Nie jest to szczególnie trudny biznes, bo wystarczy zatrudnić grafika komputerowego, żeby skopiował projekt kart i odtworzył go w formie wektora. Następnie pozostaje kwestia druku. Niektóre karty są drukowane na papierze, inne na kartonie, inne są z jakiejś formy plastiku.

Popularyzacja tego typu kart przyszła oczywiście wraz z działaniami marketingowymi samej firmy EA Sports, która rozdaje tego typu karty w wysokiej jakości różnym zawodnikom w celach promocyjnych przy okazji konkretnych wydarzeń sportowych, osiągnięć piłkarskich czy transferach.

Co sądzicie o tego typu usługach? Dajcie znać w komentarzach.

1 komentarz

Marek 3 lipca 2021 - 06:08

Fajny pomysł na prezent dla fana FIFY

Odpowiedz

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie