Strona główna Biznes Jak stać się widocznym?

Jak stać się widocznym?

przez Meridia

Jak stać się widocznym – wiele firm zadaje sobie to pytanie. Rynek nie śpi, a konkurencja rośnie w siłę. Jak się wyróżnić spośród tysiąca innych firm? Jak sprawić, aby klient sięgnął po nasz produkt? C jest najważniejsze? Oto kilka wskazówek.

Najlepsza wśród firm

Nie łatwo się domyślić, że na rynku istnieje tysiące takich firm jak nasza. I nawet, gdybyśmy jakością byli je na głowę, nie ma pewności, że to my wygramy tę nierówną walkę. Niestety jakość to nie wszystko. Aby odnieść sukces, trzeba być widocznym, a w tym pomoc nam może tylko odpowiednia reklama. To jest inwestycja i na tym nie warto oszczędzać. Jaką reklamę najlepiej wybrać? Wybór mamy duży. Po pierwsze – warto zainwestować w media. Reklamy telewizyjne czy prasowe wiele kosztują, ale im więcej nas, tym lepiej. Po drugie reklama drukowana – billboardy, ulotki, rollupy, reklama świetlna – neony, tablice, napisy to podstawa. I nawet jeśli się nam zdaje, że dzisiaj Internet rządzi i światem i tylko tam powinniśmy być widoczni, nic bardziej mylnego. Im więcej nas,, tym lepiej. Jeżeli posiadamy samochód służbowy – jeden lub kilka – oklejmy go. Logo firmy wystarczy. Zainwestujmy w różnego rodzaju gadżety, takie jak: długopisy, kubki, smyczki, teczki, pendrive. To naprawdę działa.

Najlepszy wśród produktów

Nic nam po najdroższej i najlepszej reklamie, jeżeli nasz produkt nie będzie dostępny w sklepach. Zadbajmy o to, aby klient miał go pod dostatkiem. Jeżeli dotarliśmy do dużych sieci marketów, dbajmy o to, aby nasz towar zawsze był dostępny na półce. A skoro o półce mowa to i ona odgrywa nie małe znaczenie. Klient prędzej sięgnie po taki produkt, który znajduje się na wysokości oczu, aniżeli ten, po który będzie musiał się schylać. Dobrze, aby wyeksponowany był w kilku miejscach, wtedy zwiększamy swoje szanse na sukces. Dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju plakaty z logo firmy, czy hasłem „promocja”. To naprawdę działa. Jeżeli możemy, postarajmy się, aby nasza półka była jak najbardziej widoczna – przymocujmy kolorowe listwy, naklejki itp.

Nie zapominajmy o sile czarujących hostess – piękna dziewczyna z idealnym uśmiechem potrafi wiele zdziałać. Jeżeli możemy, zorganizujmy akcję promocyjną. Nic tak nie przyciąga szerokiego grona klientów, jak dobry konkurs. Bycie widocznym nie jest wcale takie łatwe. Trzeba wiele wysiłku, aby to zrobić. Ale to działa.

Przeczytaj też o

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie