Strona główna Turystyka Szwecja – kraj wielu możliwości

Szwecja – kraj wielu możliwości

przez Podrozuje

Szwecja to kraj niedoceniany przez polskich turystów. Choć znajduje się zaledwie kilkaset kilometrów od naszego wybrzeża, wiedza na jego temat jest wśród nas bardzo znikoma. Tymczasem Szwecja to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników kontaktu z przyrodą oraz osób, które marzą o niczym niezmąconej ciszy potrzebnej do wypoczynku.

Zachwycająca przyroda

Do Szwecji najłatwiej dostać się drogą morską. Nie musi to być kosztowna wyprawa – bardzo często przewoźnicy oferują bilety na prom w atrakcyjnych cenach. Bez względu na to, w które miejsce się udamy, warto wiedzieć, że w Szwecji obowiązuje niepisane prawo mówiące o tym, iż każdy może dowolnie wykorzystywać zasoby środowiska. Jedynym obostrzeniem jest to, aby nie wyrządzić temu środowisku szkód oraz nie zakłócać prywatności innych obywateli. Szwedzi traktują ochronę środowiska bardzo poważnie, dlatego pamiętajmy o odpowiednim zachowaniu. Jeśli zależy nam na bliskim kontakcie z naturą, wybierzmy się do środkowej i północnej części kraju. Znajdziemy tam mnóstwo rzek i jezior oraz lasy obfitujące w borówki, jagody i grzyby. Możemy również wybrać się do Laponii – regionu, w którym przyroda jest dzika i nieskażona ludzką ingerencją.

Raj dla turystów

Szwedzi, tak jak każdy naród skandynawski, są niezwykle tolerancyjni i gościnni. Turyści są zawsze mile widziani, a ich poglądy są szanowane. Zarówno w miastach, jak i na prowincji jest bardzo bezpiecznie – na wsiach regułą jest pozostawianie otwartych drzwi od domu, nawet jeśli gospodarzy nie ma przez kilka godzin. Ważnym aspektem jest możliwość swobodnego porozumiewania się w języku angielskim – biegle włada nim zdecydowana większość Szwedów. Dzięki temu, że w referendum odmówiono wprowadzenia euro, ceny większości produktów nie wzrosły zbyt znacząco i Szwecja przestała być postrzegana jako drogie państwo. Czym jeszcze przyciąga turystów ten piękny kraj? Niska gęstość zaludnienia (ok.19 osób/km2) sprawia, że Szwecja to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą wypocząć w niczym niezmąconej ciszy i spokoju.

Szwecja to doskonałe miejsce na urlop. Jeśli marzy nam się wypoczynek z dala od przeludnionych letnich kurortów, warto wybrać się do naszego zamorskiego sąsiada. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję obcowania z przyrodą, wędrowania górskimi szlakami oraz odpoczywania nad krystalicznie czystymi rzekami i jeziorami. Z miast możemy polecić Malmo, ale warto zwiedzić wiele zakątków Szwecji, żeby poczuć jej klimat i wszystko co ma do zaoferowania.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie