Strona główna Motoryzacja Krótkoterminowy a długoterminowy wynajem samochodów

Krótkoterminowy a długoterminowy wynajem samochodów

przez Milosz

Zarówno wynajem samochodów osobowych, jak i dostawczych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ramach wynajmu samochodów dostępne są usługi długoterminowego oraz krótkoterminowego wynajmu. W zależności od tego, jakie mamy potrzeby, warto odpowiednio dobrać formę współpracy. Z pewnością przyczyni się to do oszczędności w domowym, bądź firmowym budżecie.

Poniżej krótka charakterystyka obu rodzajów usług.

Krótkoterminowy wynajem samochodów

Krótkoterminowy wynajem samochodów osobowych to doskonała propozycja na wyjazdy weekendowe, bądź w sytuacji, kiedy potrzebujemy na kilka dni pojazdu do celów służbowych. Wynajęcie samochodu osobowego z wysokim standardem pozwoli cieszyć się np. idealnym urlopem z rodziną.

Warto jednak podkreślić, że wiele firm umożliwia wynajem nawet na jeden dzień. Jeśli szykuje nam się przeprowadzka lub chcemy dobrze się zaprezentować jadąc po ważnego klienta na lotnisko, bez przeszkód możemy wynająć samochód na tę krótką okazję, bez dodatkowych formalności.

Usługi krótkoterminowego wynajmu samochodu są także polecane dla osób organizujących imprezy okolicznościowe, np. eventy lub wesela.

Warto pamiętać, że wynajem krótkoterminowy jest przeznaczony dla klientów, którzy potrzebują samochodu na nie dłużej niż na jeden miesiąc. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia umowy najmu na kolejny miesiąc, jednak może się zdarzyć, że nasz samochód będzie już zarezerwowany dla innego klienta.

Długoterminowy wynajem samochodów

Wynajem długoterminowy samochodów zarówno osobowych, jak i dostawczych, skierowany jest do osób, które planują użytkować pojazd zdecydowanie dłużej niż przez 30 dni. Umowy długoterminowe zazwyczaj podpisuje się na okres powyżej 12 miesięcy. Często istnieje możliwość wykupu samochodu po zakończeniu umowy najmu.

Firmy coraz częściej budują floty nowoczesnych samochodów na bazie wynajmu, ponieważ daje im to możliwość inwestowania w dobry wizerunek, nie obciążając przy tym opłatami leasingowymi, serwisowymi, ubezpieczeniowymi.

Niewątpliwą zaletą długoterminowego wynajmu samochodu są korzystniejsze warunki finansowe niż te proponowane w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Dodatkowym atutem jest ponadto fakt, iż w całym okresie trwania umowy użytkownik nie ponosi opłat wynikających z okresowych przeglądów pojazdu oraz serwisów.

Dla firm lub osób prywatnych, które intensywnie używają samochodów kolejną zaletą takiej umowy jest zapis gwarantujący, że firma wynajmująca zobowiązuje się dostarczenia samochodu zastępczego, o takim samym standardzie w przypadku awarii, stłuczki etc.

W Warszawie jest wiele firm zajmujących się wynajmem samochodów, np. Autolease. Niektóre firmy specjalizują się w wynajmie krótkoterminowym, inne natomiast w wynajmie długoterminowym, zatem warto poszukać takiej, która zaproponuje nam najlepsze warunki.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie