Strona główna Zdrowie Masaż tajski – jak się przygotować?

Masaż tajski – jak się przygotować?

przez Jakub Nowicki

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się masaż tajski, który ma wiele dobroczynnych właściwości. Trzeba się jednak odpowiednio przygotować, żeby z niego skorzystać. W tym artykule wyjaśnimy, jak wygląda masaż tajski, a także podpowiemy, jak należy się ubrać.

Czym jest masaż tajski?

Wiele osób, które korzystają z tej formy spa nie ma nawet pojęcia od kiedy masaż tajski jest znany. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że dosyć niejasne jest jego dokładne pochodzenie. Pewne jest, że z tajskiej medycyny pochodzi ten masaż. Tradycje indyjskie oraz chińskie miały bardzo duży wpływ na medycynę tajską. Jīvaka Komarabhācca uznaje się za twórcę sztuki masażu tajskiego. Legendy mówią, że był to osobisty medyk samego Buddy i żył około 500 lat przed naszą erą. Inne źródła podają, że technika masażu tajskiego wywodzi się z XIX wieku, więc opinie są mocno podzielone.

Głównym założeniem masażu tajskiego jest teoria, która dotyczy cząsteczek wypełniających nasze ciała. Trzeba jednak najpierw poznać dwa pojęcia, żeby zrozumieć istotę masażu. Te pojęcia to lom, czyli powietrze oraz sem, czyli kanali. Warto zwrócić uwagę na fakt, że lom to cząsteczki, które wypełniają nasze ciało. Najpierw wdychamy je do płuc, a następnie cząsteczki przenikają do wszystkich części naszego ciała. Wszystko odbywa się przez specjalne kanaliki określane jako sem. W naszym ciele jest około 72 tysięcy takich kanalików według techniki masażu. Kanaliki umożliwiają przemieszczanie się cząsteczek, ale jednocześnie są niewidoczne. Masaż tajski polega na uciskaniu znacznych skupisk lom, żeby przyspieszyć ich obieg przez ciało. Właśnie dlatego niektóre pozycje jogi są wykonywane często w trakcie zabiegów.

Jak się ubrać do masażu tajskiego?

Warto też wiedzieć, jak się ubrać oraz przygotować do masażu tajskiego. Przynajmniej na godzinę przed masażem zjedz lekki posiłek i świeże owoce. Najlepiej zrezygnować z napojów alkoholowym i pić więcej wody. Ból po masażu można trochę zniwelować, jeśli wcześniej rozciągniesz napięte mięśnie. Wystarczy wyciągnąć ręce ku górze i zrobić kilka skłonów. Osoby, które wybierają się na masaż powinny założyć wygodne płaskie obuwie oraz lekki strój. Może być też obuwie na obcasie niższym niż zwykle, jeśli nie masz opcji zmiany stroju po pracy. Bardzo ważne jest, żeby włosy nie miały kontaktu z olejkiem i nie zakrywały karku, dlatego nie można zapomnieć o spięciu długich włosów.

Jak się przygotować do masażu tajskiego?

Gdy już przybyłeś do salonu to postaraj się maksymalnie wyciszyć. Najlepiej poza salonem masażu zostawić wszystkie sprawy prywatne. Masażystce możesz też wskazać miejsca, które powinna masować lżej lub całkowicie pominąć. Nie musisz się absolutnie niczym krępować, ponieważ masaż jest naprawdę relaksujący. Warto dodać, że od mycia stóp rozpoczyna się każdy masaż. Przebierz się w lekką odzież lub bieliznę jednorazową. Spinką dostępną na stanowisku do masażu można spiąć długie włosy. Połóż się wygodnie i przykryj swój tułów ręcznikiem. Gdy będziesz już gotowy to wejdzie masażystka. Każdy chociaż raz w życiu powinien udać się na masaż tajski. Podczas masażu wycisz wszystkie myśli i skup się tylko na sobie. Nie ma sensu wtedy myśleć o pracy lub obowiązkach. Może się zdarzyć, że nie będziesz mógł złapać tchu, ale wtedy wystarczy, że skupisz się jedynie na ruchach dłoni masażystki.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie