Strona główna Zdrowie Lekarz online – jakie ma uprawnienia? 

Lekarz online – jakie ma uprawnienia? 

przez Jakub Nowicki

Nowoczesny lekarz online dostępny z każdego miejsca to doskonały sposób na uzyskanie pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, kiedy warto skorzystać z konsultacji online! 

  1. Jak przebiegają konsultacje online?
  2. Czy konsultacja online jest płatna?
  3. Czy podczas konsultacji online można otrzymać receptę?
  4. Kto może zapisać się na konsultację online? 
  5. Jacy specjaliści oferują konsultacje online? 

Lekarz online to nowoczesna forma odbywania wizyty. W zależności od potrzeb oraz specjalizacji, podczas takich konsultacji można omówić swoje dolegliwości, opisać problem, który wzbudza niepokój oraz uzyskać konkretne zalecenia. Lekarz w trakcie takiej wizyty przedstawia diagnozę oraz zaleca sposób leczenia. Jeśli jest to konieczne, wystawia także receptę na leki specjalistyczne, zarówno gotowe, jak i przygotowywane na miejscu. 

Jak przebiegają konsultacje online?

Konsultacja lekarska, niezależnie od tego, czy stacjonarna, czy z lekarzem online przebiega w stosunkowo uporządkowany i przewidywalny sposób. Rozpoczyna się od dokładnego wywiadu. W jego trakcie lekarz zadaje pacjentowi szereg pytań, mających na celu zorientować się w odczuwanych przez niego dolegliwościach. 

Na tej podstawie, a czasem także po zapoznaniu się z pełną historią choroby czy wynikami różnorodnych badań, lekarz stawia diagnozę. 

Znając już przyczynę objawów, lekarz przedstawia swoje zalecenia oraz wskazówki. Mogą być to zarówno leki, jak i suplementy. W wielu przypadkach lekarze zalecają również czasową lub stałą zmianę trybu życia. W przypadku przeziębienia może być to np. oszczędzanie się, wypoczynek i picie dużej ilości płynów, a w przypadku chorób przewlekłych bardziej rozbudowane zalecenia, takie jak zmiana diety lub wprowadzenie ćwiczeń. 

Lekarz każdej specjalizacji podczas wizyty online ma także prawo do wydania pacjentowi recepty. 

Czy konsultacja online jest płatna?

Lekarz online może przyjmować zarówno w formie wizyty prywatnej, jak i tej dostępnej na NFZ. Od tego w dużej mierze zależy cena takich konsultacji. 

Wygodna opcja znajdź specjalistę wybierz specjalizację, pozwala na szybkie znalezienie lekarza o konkretnej specjalizacji. Warto mieć na uwadze, że wizyty online mogą obejmować zarówno lekarzy pierwszej opieki medycznej, jak i specjalista, np. dermatolog lub ginekolog.  

Szukając odpowiedniego lekarza, wybierz specjalizację, dogodny termin i czekaj na swoją wizytę.  

Czy podczas konsultacji online można otrzymać receptę?

Jak działa konsultacja online dostępna na telemedi.com? To standardowa wizyta lekarska, podczas której można otrzymać zarówno diagnozę, jak zalecenia oraz receptę. 

Kto może zapisać się na konsultację online? 

Konsultacja lekarska dostępna w formie zdalnej jest kierowana do każdego pacjenta. W przypadku dzieci, w ich imieniu z lekarzem pediatrą umawiają się rodzice lub opiekunowie. 

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zwolnienie lekarskie, receptę czy diagnozę, wizyta online będzie dobrym wyborem. 

Jacy specjaliści oferują konsultacje online? 

Spotkanie z lekarzem online jest rozwiązaniem ratującym wiele nagłych sytuacji. Może być to zarówno wizyta z lekarzem internistą lub rodzinnym, ale także szeregiem specjalistów, takich jak:

  • endokrynolog
  • ginekolog
  • neurolog
  • dermatolog 
  • alergolog 

Wizyta lekarska przeprowadzona w formie zdalnej to świetny sposób na otrzymanie szybkiej pomocy medycznej, zwłaszcza poza miejscem zamieszkania. Choć nie jest to równie efektywna wizyta, ponieważ w jej trakcie lekarz nie ma możliwości zbadania pacjenta, w szeregu sytuacji jest wystarczająco skuteczna. To także doskonały sposób na uzyskanie analizy wyników badań czy otrzymanie recepty na leki. 

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie