Strona główna Informatyka Waluta Bitcoin – z czym to się je?

Waluta Bitcoin – z czym to się je?

przez Jakub Nowicki

System Bitcoin jest jednym z pierwszych typów wykorzystujących kryptowaluty, który istnieje na rynku od stycznia 2009 roku. Od normalnych walut bitcoiny różnią się tym, że wykorzystują kryptografię do monitorowania i kontrolowania kreacji i transferu waluty. Bitcoiny są generowane w wolnym tempie, maksymalna liczba bitcoinów na rynku w tym samym czasie to 21 milionów. Używanie bitcoinów eliminuje potrzebę użycia narzędzi i osób trzecich, kiedy chodzi o kompletowanie transakcji elektronicznych.

Od innego systemu elektronicznego systemu walut, jakim jest Paypal, bitcoiny różnią się tym, że waluta jest zdecentralizowana. Oznacza to, że żadna grupa czy organizacja nie może jej kontrolować, w przeciwieństwie do prawdziwych walut, które są monitorowane przez władze centralne. Rzeczywista waluta jest kontrolowana, jeśli chodzi o warunki drukowania i dystrybucji monet oraz wprowadzania do obrotu publicznego. Porównując do innych systemów płatności elektronicznej, jest praktycznie brak opłat za transfer bitcoinów. Ich używanie jest szczególnie pożyteczne dla  firm i grup biznesowych, które większość swoich transakcji przeprowadzają elektronicznie.

Aby zacząć używać bitcoinów, potrzebujesz portfela bitcoin. A w związku z tym, że bitcoin jest walutą wirtualną, nie możesz ich trzymać fizycznie, chyba, że wymienisz je na dobra lub usługi. Twój portfel elektroniczny jest miejscem, gdzie bitcoiny są przechowywane bezpiecznie. Portfele te są komfortowe i łatwe w obsłudze. Możesz znaleźć wiele dostarczycieli portfeli bitcoin, np. My Wallet ze strony blockchain.info.

Do swojego portfela bitcoin możesz uzyskać dostęp także poprzez swój smartfon. Posiadanie smartfona pozwala na sprzedaż i kupno bitcoinów gdziekolwiek jesteś. Bloki Apple dla portfeli bitcoin są dostępne w Apple Store. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem Androida, wiele mobilnych aplikacji jest dostępnych do dokonywania transakcji używając bitcoinów. Jeśli czujesz, że Twój portfel nie jest bezpieczny, będziesz chciał posiadać pulpitowe klienty, aby przechować aktualne bitcoiny na swoim laptopie lub komputerze. Jeśli otwierasz portfel, pamiętaj, aby zapisać plik na komputerze i zrobić kopię zapasową. Zrób kilka kopii zapasowych, jeśli masz taką potrzebę. Używanie bitcoinów daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, jako, że nie polega się na innych instytucjach jak banki. Wiele użytkowników preferuje używanie oryginalnego oprogramowania które jest dostępne od początku wprowadzenia bitcoinów – Satoshi Client.

Po stworzeniu portfela, jesteś na dobrej drodze do kupna i sprzedaży bitcoinów. Jest wiele sposób, jak pozyskać tę elektroniczną walutę. Metody  takie jak kupowanie od innych sprzedających, otrzymywanie ich ze sprzedaży produktów, wykonywanie akcji i wypełniane warunków to pozyskania darmowych bitcoinów, a także wydobywanie ich – tylko dla zaawansowanych użytkowników. Bitcoin jest walutą przybierającą na znaczeniu i stanie się jedną z najważniejszych walut światowych w przyszłości. Po więcej informacji na temat bitcoinów i portfela bitcoin, szukaj w Internecie. Wraz z korzystaniem z bitcoinów, będziesz mógł zarobić dodatkowe pieniądze i miał do dyspozycji dodatkową drogę do otrzymywania i wykonywania wirtualnych płatności.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie