Strona główna Zdrowie Jak unikać ugryzień komarów?

Jak unikać ugryzień komarów?

przez MagdaG

Nikt nie lubi komarów, nie ma z nich żadnego pożytku dla człowieka, a wypijają naszą krew, co bywa bardzo nieznośne. Przenoszą także choroby, takie jak malaria, w wyniku której giną miliony ludzi. Nie wszystkie oczywiście są zagrożeniem dla zdrowia, co nie zmienia faktu, że są niebywale irytujące.

Jak obronić się przed jednym komarem?

1. Zabij komara chwytając go w powietrzu. Dopóki się nie wyszkolisz w tym, będzie Ci ciężko opanować to, a zamach, jaki zrobisz da komarowi dużo ostrzeżenia i nawet może go wypchnąć z Twojej pięści.
2. Zabij komara muchołapką. Łapka jest ona przeważnie zrobiona z cienkiego metalu lub plastiku, zamontowana na końcu sprężystej rączki, znacznie zwiększając szansę na uderzenie siedzącego komara. Możesz tak samo użyć do tego ręki.
3. Zabij lecącego komara klaśnięciem. Używanie dwóch rąk jest efektywniejsze od użycia jednej, jako że zamach wytwarzany przez jedną ręką jest niwelowany przez zamach drugiej ręki.
4. Kiedy komar jest na Twoim ramieniu, naprężenie mięśni ramion może spowodować, że komar utknie. W tej sytuacji możesz go uderzyć lub bardziej napiąć mięśnie. Czasem to powoduje, że komar napije się za dużo krwi i wybuchnie.
5. Jeśli powyższe techniki zawodzą, możesz spróbować czegoś innego, łapiąc komara do kubka. Powoli nałóż kubek na komara i delikatnie wsuń papier pod niego. Daje Ci to kontrolę nad komarem, wcale nie musisz go zabijać, bo możesz wypuścić go na powietrzu.

Jak uniknąć wielu ugryzień komarów?

1. Spryskaj się czymś odpychającym komary. Użyj czegoś przeciw owadom na odkrytej skórze, gdy wychodzisz z domu. Kiedy używasz jakieś mleczka do opalania, to środka przeciw owadom użyj po mleczku.

  • Środki zawierające od 30 % do 50% substancji przeciw owadom są rekomendowane dla dorosłych i dzieci powyżej 2 miesięcy, są efektywne na kilka godzin! Środki z niższą zawartością tej substancji oferują krótką ochronę przeciw komarem i muszą być używane częściej.
  • Środki zawierające do 15% ikarydyny, które muszą być używane często, są łatwo dostępne. Środki zawierające więcej tej substancji mogą być dostępne w regionach innych niż USA.
  • Chroń niemowlaki poniżej 2 miesięcy życia, rozmieszczając w oknie ich pokoju moskitiery.

2. Ubieraj luźne bluzki z długim rękawem i długie spodnie, gdy wychodzisz z domu.

  • Ubrania też mogą być spryskane środkiem odpychającym komary.

3. Unikaj miejsc, w których jest bardzo dużo komarów. Komary często przyciąga woda, szczególnie stojąca.

4. Nie marnuj pieniędzy na wiszące, elektrycznie światła przyciągające komary. Zużywają za dużo prądu, a można znaleźć o wiele efektywniejsze urządzenia do walki z komarami.

5. Śpij z moskitierą rozwieszoną nad Twoim łóżkiem, sprawdzaj regularnie czy nie ma dziur.

6. Upewnij się, że podczas snu w żaden sposób nie dotykasz siatki.

7. Unikaj ubierania ciężkich, ciemnych ubrań w ciepłą pogodę. Komary przyciągają ciepłe, spocone ciała, więc staraj się być odpowiednio ubrany, to unikniesz ugryzień.

Zostaw komentarz

KNBP.pl - biznes w Internecie